Celulare Lajmet e fundit

Flitet per nje SONY XPERIA XZ 2 PRO me Android 8.1 se shpejti!

Ne sitin “HTML benchmark” eshte vene re prania e nje dispozitivi te ri Sony. Behet fjale per te mbiquajturin Xperia XZ 2 Pro.

Ky dispozitiv ne listimet e HTML Benchmark ka numer serie H8116, dhe shihet si nje dispozitiv Sony me ekran 2160 x 3840 pixel.

xperia xz 2 pro

Sistemi operativ i tij do te jete nje Android 8.1 Oreo, ndersa ekrani do te kete nje raport modern prej 18:9. Me shume mundesi ky dispozitiv do te prezantohet ne eventin MWC ne Barcelone. Normalisht duke qene Top Class i Sony per vitin 2018 ai do te kete nje proçesor SnapDragon 845 dhe sensor fotografik te tipit “Dual Camera” prej 18MP + 12MP. Ndersa fotokamera selfie do te jete 13 MP. Proçesori do te mbeshtetet ne RAM 6 GB dhe memorie ROM prej 64GB dhe 128 GB. Bateria do te jete me e madhe se ajo e Sony Xperia XZ Premium per shkak te ekranit me te madh. Ajo do te kete nje kapacitet prej 3420 mAh.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.