fifa-world-cup
Lajmet e fundit

FIFA World Cup 2018: Ndeshjet do jepen në 4K dhe …

Lajme të shkëlqyera nga FIFA: kampionati i ardhshëm botëror i futbollit në Rusi do të prodhohet në rezolucion 4K Ultra HD me HDR, me vendosjen e madhe teknike. Por në Shqipëri ne ende nuk e dimë se kush do t’i transmetojë ato dhe veçanërisht nëse do jenë komplet falas në dixhitalin tokësor DVB-T2 apo duhet të paguajmë.

Njoftimi i FIFA-s për botërorin e futbollit në Rusi: të gjitha 64 lojërat do të prodhohen me rezolucion 4K Ultra HD dhe HDR për gëzimin e entuziastëve të futbollit dhe teknologjisë. Prodhimi do të realizohet me 37 kamera, tetë prej të cilave në UHD/HDR standard dhe tetë të tjerë në 1080p/HDR standard.

Do të ketë tetë kamera me lëvizje super të ngadalshme, katër kamera me lëvizje ultra të ulët dhe një kamera Cineflex të pezulluar mbi fushën e lojës. Kjo do të mbulojë të gjitha pamjet e mundshme me rezolucionin maksimal të mundshëm. Për të përfunduar ofertën, do të ketë gjithashtu një mundësi për të ndjekur garat në regjimin VR – realitet virtual – dhe video në kërkesë në 360 °.

FIFA gjithashtu do të kombinojë videoklipin 4K me audio me kualitet të lartë, duke njoftuar një audio të pacaktuar “immersive”.

Nuk mund të themi se kush do fitoj kampionatin botëror por jemi të sigurt që nuk e kemi parë asnjëherë me kualitet kaq të lartë.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “FIFA World Cup 2018: Ndeshjet do jepen në 4K dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.