Lajmet e fundit

Counter strike” ne jeten reale nepermjet celularit • Father IO

“Counter Strike” ne jeten reale:

Loja e pare multiplayer masive ne jeten reale e stilit “Counter Strike” ka ardhur ne jete. Nje here e nje kohe ishte endrra e te gjithe adoleshenteve, tashme eshte realitet. Father IO do te revolucionoje stilin e lojrave ne smartphone dhe lojrat ne pergjithesi.

Me ane te nje dispozitivi te vogel te quajtur “The Interceptor”, qe fiksohet ne celularin tuaj, do te mund te bashkoni fantazine me realitetin. The Interceptor bashkon boten dixhitale te telefonit tend me boten reale ne jeten e perditshme. Kompania Father IO u rregjistrua ne burse diten e djeshme dhe fitoi ne pak ore aksione per me shume se 50.000 $.

Kliko ketu per lojra ANDROID FALAS… Nxitoni!! (artikulli perditesohet gjithmone)

Father.IO te ben te jetosh nje realitet alternativ me te erret, dhe perdor sensoret e gjeo-lokalizimit per te kthyer telefonin ne nje “arme” lufte me lojtare te tjere. The Interceptor, i kombinuar me celularin, lejon lojtaret te luftojne ne nje bote te pa fundme dixhitale. Atehere si ju

The Interceptor:

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

5 thoughts on “Counter strike” ne jeten reale nepermjet celularit • Father IO

  1. Prsh
    A mund te me tregoni se ku qendron ndryshimi midis nje galaxy s6 verizon dhe nje s6 version europian
    Pra nese blej nje s6 verizon ne Shqiperi a mund te paraqese probleme (psh interneti,probleme me telefonatat etj)
    Faleminderit

    1. Pershendetje Reisi, ndryshimi qendron ne faktin qe Galaxy S6 Verizon eshte i brandizuar ne SHBA dhe i perdorur ashtu siç eshte ne Shqiperi mund te krijoje probleme me rrjetin, wifi, 3g, azhornime dhe shume te tjera. Ndersa S6 versioni europian eshte S6 i zhbllokuar qe funksionon me ROM internacional dhe nuk krijon asnje problem. Pra keshilla eshte qe te blesh S6 Verizon vetem nese je perdorues i vetedijshem i smartphoneve dhe nese dikush te asiston per rast problemesh apo nevoje zhbllokimi. Perndryshme eshte me mire te shpenzosh diçka te vogel me shume, por je me i sigurte 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.