Samsung Galaxy s9-fotorender
Celulare Lajmet e fundit

[SAMSUNG] Behuni gati per chipset-in Exynos

Përveç Qualcomm dhe Snapdragon 845 i cili pritet të godasë tregun në 2018, duke u vendosur në shumicën e smartfonëve High-End, Samsung gjithashtu ka përgatitur chipsetin e njohur  Exynos për vitin e ardhshëm.

samsung-S9-exynos-chipset-soc

Megjithëse prodhimi i Koresë së Jugut nuk ka specifikuar emrin e chipsetit më të ri Exynos (2018), ai publikisht njoftoi datën kur do të shpallet SoC i ri.

Ka një shans që kjo të jetë në të vërtetë Exynos 9810, e cila ka të bëjë me daljen e Galaxy S9.

Nuk ka gjasa të shohim këtë chipset të ri të paketuar në ndonjë celular tjetër përveç linjes Galaxy S9 dhe ndoshta versionit me te madh Note 9. Pak vite më parë, disa kompani të tjera si Meizu kanë miratuar Samsung-in në Sofje, kështu që vetëm e ardhmja do të tregojë nëse një markë tjetër përveç Samsung do të miratojë chipsetin më të ri.

Sipas raporteve, Exynos 9810 do të prodhohet nën teknologjinë FinFET 10nm të Samsung, ashtu si Snapdragon 845 i Qualcomm (gjithashtu i prodhuar nga Samsung). Edhe pse nuk ka konfirmim apo detaje të thella të dorëzuar deri në kete moment, ne presim që chipset të jete me Mali-G72 GPU dhe mbështetjen LTE Cat.18.

Specifikimet e plota të procesorit Samsung më të ri do të zbulohen në pak ditë përpara, gjatë panairit të teknologjisë CES 2018.

Pra, nëse jeni të interesuar për këtë, stay tuned në javën e parë të vitit 2018 për më shumë detaje.

ose.al – shtepia e teknologjise

 

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.