essential phone proven
Lajmet e fundit

E kalon ESSENTIAL Phone proven e renies nga lartesia? | ose.al

Besojme se ju kujtohet Essential Phone, celulari i Andy Rubin qe u prezantua ne Maj te 2017. Smartphoni me i ri ne boten e teknologjise me ekran “borderless“. Ai ka filluar shitjet ne fund te gushtit ne Kanada dhe Amerike me nje çmim rreth 699$. 🤑

Celulari eshte natyrisht shume i bukur dhe me hardware fantastik.  Estetika gjthashtu eshte e shkelqyer per te pasur nje smartphone ndryshe nga gjithe te tjeret. Por ai ka dy pika✌ jashtezakonisht te forta💪 ne krahasim me konkurencen.

Pika e pare e forte ka te beje me materialin e ndertimit. Ai ka nje trup qeramike dhe titani. Eshte celulari i pare ne bote i ndertuar me titan. Flitej qe nje material i tille do te ishte i “pathyeshem” per nje celular. Ne fatk kjo eshte arsyeja se perse youtuberi i njohur Jerry, ne kanalin e tij JerryRigsEverything beri testin e renies se Essential Phone.

Ky test u kalua shkelqyeshem. Normalisht xhami kishte probleme thyerje per shakak te lartesise, por trupi i Essential Phone eshte praktikisht i pathyeshem!! 😵

Video: Essential Phone proven e renies nga lartesia mund ta quaje te kaluar:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=ktl2mLsSq4o” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Pika e dyte e forte eshte sistemi operativ Android Puro “fabrike” i prodhuar direkt nga krijuesi ose babai i Android: Mister Andy Rubin. Ky sistem se bashku me ergonomine e ndertimit “borderless” e kthen ne nje celular me te vertete cool:

copyright©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.