zbulohet elephone s9
Celulare Lajmet e fundit

Elephone S9 me USB Type-C dhe suport për QC

Elephone gradualisht por në mënyrë të qëndrueshme nxjerr në rrjet një pjesë të informacionit në lidhje telefonin e ardhshëm Elephone S9. Le të shohim atë që kompania ka zbuluar sot!

elephone s9-ekrani-foto

E pra, si ju mund të keni lexuar në titull, Elephone sot konfirmoi se pasardhësi i S8 popullor do të paketim një portë USB Type-C në pjesën e poshtme. Ju gjithashtu mund ta shikoni atë në imazhin e mësipërm.

Elephone deklaroi Gjithashtu se S9 do të mbështesi teknologjinë Quick Charge, por kjo nuk është për t’u habitur sepse celulari vjen me një SoC Qualcomm Snapdragon 660. Përveç kësaj, porta Type-C do të sjellë trasferime të shpejta me shpejtësi deri në 10Gbps.

elephone s9-ekrani

Nga artikujt e mëparshëm ne gjithashtu e dimë se Elephone S9 do të shfaqë një logo në pjesën e pasme si dhe një ekran të dyfishtë lakuar, si ajo që ju mund të shihni më sipër.

Elephone S9 tingëllon si një pajisje me të vërtetë premtuese nga të gjitha detajet që kemi mësuar deri më tani. Nuk ju kujton pak Samsung? Do ta blenit nëse kushton më pak se 300€? A jeni dakord ju? Komentoni më poshtë!

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Elephone S9 me USB Type-C dhe suport për QC

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.