one plus 5t çmimi
Lajmet e fundit

Dy foto One Plus 5T mendohet se jane origjinale, nuk eshte akoma zyrtare.

[perditesim 10/11/2017]

Ja dy fotot e reja te One Plus 5T te nxjerra nga siti Teknozone:

dy foto one plus 5t
dy foto one plus 5t[perditesim 08/11/2017]

Lajmet e fundit jane mjaft pozitive. Duket se dispozitivi i ri One Plus 5T do te kete nje çmim mjaft interesant. Ai do te jete afersisht i njejte me çmimin e daljes se One Plus 5.

Kujtojme qe One Plus 5 doli ne shitje me nje çmim prej rreth 450€ per versionin 64 GB memorie, dhe 550 € per versionin me 128 GB memorie dhe 8 GB RAM.

Senjalet e para qe vijne nga kompania kineze One Plus, flasin per nje çmim te perafert me 560 € per versionin 8 GB RAM dhe 128 GB ROM te One Plus 5T. Mbetet te shohim ne daten 16 Nentor se si do te jete designi i atij qe sot eshte smartphoni me i shpejte ne bote.

…dhe per ju, nje foto render e re e One Plus 5T:

one plus 5t çmimi[perditesim 27/10/2017]

Pak çaste me pare u hodh online nje imazh thuajse zyrtar i website te One Plus ne te cilin vihet re qarte data e nje eventi: 16 Nentor!

Lajmet e para qe vijne nga “leakers-at” e botes teknologjike flasin per daten zyrtare de eventit ekskluziv te Amazon per prezantimin e One Plus 5T.

Konfirmim One Plus 5T dhe dita e prezantimit:

konfirmim one plus 5t

Ne kete lajm shihet qarte qe eventi ne fjale do te krijohej dhe prezantohej pikesht nga Amazon. Ne kete aspekt, kompania amerikane superfuqi e-commerce nuk e ka hedhur poshte kete lajm perkundrazi, nga qarqet informative jo zyrtare ky lajm eshte konfirmuar.

Ajo qe pritet te shihet nga versioni 5T i One Plus eshte nje ekran me i madh prej 18:9 dhe nje upgrade ne aparatin fotografik.

Lajmi mbi upgrade te aparatit fotografik merr akoma me shume rendesi ne momentin qe CEO i One Plus, mr. Carl Pei hodhi ne faqen e tij twitter nje postim ku shprehimisht thuhej:

” Foto e bukur, duhet te jete kryer nga nje kamera fantastike”

[PERIDTESIM 24/10/2017]

Vitin e kaluar One Plus hodhi ne treg versionin 3T ne muajin Nentor. Do te ndodhe e njejta gje per nje version te mundshem te One Plus 5T ?

Se fundmi, jane gjithnje e me te shpeshta zerat per hedhjen ne treg te nje versioni te ri te celularit me potent ne bote: One Plus 5. Behet fjale per versionin 5T i cili mendohet se do te kete ndryshime thelbesore persa i perket design.

plus 5t

Imagjinoni smartphonin qe eshte sot per sot me i fuqishmi ne treg, me nje design te perafert me ate te Galaxy S8 😍😍😍 Per me teper do te kishte dhe nje çmim shume konkurues ne krahasim me te gjithe rivalet e tij.

Per fat te keq nuk ka akoma lajme zyrtare ne kete aspekt. Por nje indicie e rendesishme erdhi nga publikimi i nje fotoje e “vjedhur” nga nje hacker irlandez. Ne foto shihet qarte nje imazh i website zyrtar te One Plus, ne te cilin eshte publikuar nje render i nje celulari me nje design shume ndryshe nga One Plus 5. Kuptohet qarte qe design-i i ketij celulari permban nje ekran 6′‘ me raport 18:9 dhe “near bezel-less“, pra thuajse pa korniza. Te jete kjo shenja e pare semi-zyrtare per ardhjen e One Plus 5T ?

plus 5t[PERDITESIM 13/10/2017]

Minutat e fundit po qarkullon online nje foto-render per One Plus 5T.

Risia e fundit flet per nje ndryshim ne procesor. Nese do te vije ne jete, One Plus 5T do te jete surpriza e vitit dhe do te jete i pari me procesorin SnapDragon 845.

Megjithese duhet thene se Qualcomm se fundmi eshte duke arritur nje marreveshje me Samsung per te pajisur me SnapDragon 845 dispozitivet top te vitit 2018, Samsung Galaxy S9 dhe S9+.

Foto One Plus 5T:

foto One Plus 5TMendohej se kompania kineze One Plus hodhi ne treg pak muaj me pare smartphonin One Plus 5. Ky i fundit vazhdon te konsiderohet celulari me i shpejte ne bote, dhe gjithashtu smartphoni me i mire ne raportin çmim/kualitet.

Vitin e kaluar, pak muaj pasi doli ne treg One Plus 3, kompania kineze nxorri dhe versionin One Plus 3T i cili ishte shume me i permiresuar dhe performant.

Ndaj shume fansa te One Plus mendonin se edhe kesaj here, OP5 do te ndiqej nga nje version i ri One Plus 5T.

one plus 6 pritet

Informacionet qe vijne oret e fundit nga website Gizmochina jane interesante persa i perket prespektives per te patur nje OP5T.

Ata jane te bindur qe One Plus 5T do te vije ne nentor, me nje design totalisht te ndryshuar ne krahasim me One Plus 5. OP5T do te kete nje ekran “bezel-less” pra pa korniza, dhe me nje raport 18:9. Permasat do te jene ato te nje ekrani 6.0”

Informacionet e Gizmochina rrjedhin nga nje informator i brendshem ne kompanine One Plus. Ky i fundit, me ane te pershkrimit telefonik, ndihmoi edhe ne krijimin e nje renderi qe rikrijon modelin e One Plus 5T.

 

apo one plus 5 t

Duhet thene qe kanalet e tjera te informacionit nuk kane konfirmuar akoma nje prespektive te tille. Por nese do te ishte e vertete, atehere One Plus 5 i sotçem, me nje design moderrn “bezel-less” do te kthehej rrealisht nje nje kandidat kryesor per çmimin smartphoni i vitit 2017.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.