dy foto huawei mate 10
Lajmet e fundit

Dy foto HUAWEI MATE 10 [origjinale] te nxjerra nga nje hacker • ose.al

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1504871181″ endtime=”2017-10-16 08:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

CEO i Huawei, Mister Richard Yu deklaroi “Ju premtoj qe Mate 10 do te vleje te gjithe pritjen dhe durimin e fansave”

Nderkohe, nje hacker jo shume i njohur ka arritur te nxjerre ne internet dy foto te Huawei Mate 10 te marra nga te dhenat e nje programuesi qe po punon mbi celularin. Ne keto foto mund te shihet qarte “Home Page” i celularit, si dhe disa aplikacione te pre-instaluara qe do te kete. Mund te themi qe nga keto foto duket qe te pakten Mate 10 do te jete me te vertete i bukur…

Dy foto Huawei Mate 10 :

 

Huawei do te instaloje procesorin e prodhuar nga ajo vete: Kirin 970 SoC 10 nm dhe Octa Core. E veçanta e ketij procesori eshte se per here te pare perdoret teknologjia “bigLITTLE“. Kjo e fundit bazohet ne nje arkitekture me 4 berthama te fuqishme Cortex-A73 dhe 4 berthama energjitike Cortex-A53.

“Zemra” e punes qe perfaqson ky proçesor eshte me te vertete impresionuese. Behet fjale per shpejtesi deri ne 2.8 GHz fale sinkronizuesit Mali-G71 GPU dhe skedes RAM LPDDR4 me frequence 1866 MHz. Flitet qe ky procesor do te jete perfekt per mbeshtetjen e plote te AI (Artificial Intelligence), inteligjences artificiale.

Celulari do te kete gjithashtu nje fotokamer te tipit “Dual Camera” me dy sensore. Nje sensor monochrome dhe nje tjeter RGB. Fotografite duhet te jene ne lartesine e celulareve te tjere Top Class. Edhe karakteristikat e tjera jane impresionuese. Ekrani prej 5.9” ndjek rrjedhen e zhvillimit teknologjik te rivaleve ne muajt e fundit. Nuk mbetet pas memoria RAM prej 6 GB dhe memoria ROM prej 64 GB.

Objektivi i Huawei eshte te behet prodhuesi nr. 1 i celulareve ne bote. Gjate ketij viti, Huawei ka shitur vetem 2.5 milion dispozitive me pak se Apple…

copyright ©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.