Doogee S90-Modules-900x532
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Doogee S90 – njihuni me përbindëshin

Doogee S90, smartphoni modular që Doogee do të sjellë në treg SOT. Fillimisht vjen me 4 module që përfshijnë Modulin e Fuqisë, Modulin e Lojërave, Modulin e Kamerës së Vëzhgimit të Natës dhe Modulin e Dialogut Dixhital (walkie-talkie). Përdoruesit mund të ndryshojnë modulet e ndryshme të celularit në mënyrë që të përmirësojnë funksionin ose performancën e tij. Me Modulin e Fuqisë në veçanti, S90 kthehet në një përbindësh të baterisë me plot 10050mAh, pasi moduli mbart një bateri 5000mAh që rrit jetën e baterisë së pajisjes për 2 ditë të tjera të përdorimit.

Doogee S90: Moduli i fuqisë 5000mAh kthehet në një bankë të energjisë

Doogee mbeshtet teorinë se një pajisje mund të ofrojë mundësi të pafundme me përdorimin e moduleve pasi tiparet e pajisjes mund të zgjerohen sipas nevojave të përdoruesit. Shikoni në Modulin e Fuqisë, për shembull: nëse jeni të lodhur nga bateria kur jeni në lëvizje, lehtë mund të vazhdoni të ecni me vetëm një lëvizje, mund të shtoni një shtesë prej 5000mAh që lejon 2 ditë të tjera të përdorimit. Dhe nuk ka nevojë për kabllo.

Pra, një total prej 10050mAh janë në dispozicion për Doogee S90 me këtë modul.

 

Doogee S90-Power-Module-1-682x1024

Doogee S90: Karakteristikat e Modulit të Fuqisë

Ju mund të kaloni në mes të një celulari të rregullt dhe një powerbank në çdo moment. Aksesorët modularë të këtij telefoni të mençur mund të bashkëngjiten duke lidhur përmes një lidhjeje magnetike në një sekondë
Sa herë që bashkangjitni modulin e energjisë elektrike, nuk ka nevojë për ngarkimin e kabllove meqë njësia lidhet magnetikisht. Në modalitetin e powerbank, telefoni i mençur ka akses në një total prej 10,050mAh të energjisë. Është ideale për aplikime të ndryshme si për ekipet e ndërtimit, entuziastët në natyrë etj. Pjesët e saj modulare janë të lëvizshme dhe të sigurt për t’u përdorur

Karakteristika PREMIUM: Lidhjet me pikë magnetike dhe aftësitë

DOOGEE S90 bën përdorimin e lidhjeve të pikës magnetike për të bashkuar pjesët modulare. Kjo nuk është e re, pasi Motorola ka të njëjtën qasje për modulet e saj. Në kapakun e pasmë të smartphone-it ka 16 pika metalike. Modulet janë bashkangjitur në smartphone përmes forcës magnetike. Për më tepër, madje edhe të dhënat mund të shkëmbehen përmes pikës metalike në rast se përdorni modulet Night Vision ose Walkie-Talkie. Thjesht bashkangjitni pjesët modulare në anën e pasme të telefonit të mençur në mënyrë që t’i përdorin ato dhe të zgjerojnë aftësinë e pajisjes.

Përveç moduleve, Doogee S90 është një celular i vërtetë që paraqet Helio P60 SoC, ekran të plotë me një notch të formës U dhe një mënyrë super e lehtë për të transformuar në çdo gjë që ju dëshironi nëpërmjet moduleve. Procesi zgjat më pak se 1 sekond për secilën pjesë modulare. Kjo është një qasje e vlefshme që hap një derë të re në mënyrën se si i shohim dhe përdorim smartphones.

Dëshironi një aparat fotografik më të mirë? E kuptove. Dëshironi një bateri më të madhe? Ka Modulin e Fuqisë. Edhe karakteristika të tilla si funksioni i valës së telefonave janë të lehta me modulin e duhur.

Doogee S90 nisi zyrtarisht globalisht përmes Kickstarter, më 15 janar dhe çmimi do të jetë vetëm 399 dollarë për pajisjen ndërsa paketa e modulit do të kushtojë vetëm 100 dollarë më shumë. Blerësit mund të blejnë S90 pa pako module ose ata mund të zgjedhin atë që preferojnë nëse nuk duan të shkojnë për paketën e plotë.

Doogee S90-Power-Module-2-1024x683

Copyright 2019 – www.ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.