Celulare Lajmet e fundit

Doogee Mix 2 me 4 kamera, pa korniza dhe çmim super te ulet!

Doogee eshte nje nga kompanite smartphone qe kane hedhur disa celulare mjaft interesant ne treg ne vitin 2017.

Interesi nuk eshte vetem per design-in dhe bukurine e ketyre dispozitiveve, por edhe per karakteristikat teknike dhe raportin me çmimin mjaft te ulet ne krahasim me konkurencen.

Doogee po hedh ne treg celularin me te ri Doogee Mix 2. Ai do te jete nje smarthpone me ekran 5.99” dhe raport 18:9. Natyrisht designi eshte modern, me korniza ultra te holla. Materiali i ndertimit eshte gjithashtu interesant, metal dhe xham se bashku, per nje pamje me te vertete te veçante.

Doogee Mix 2 foto:

Nje karakteristike tejet intersante ka te beje me kompleksin e fotokamerave qe disponon ky celular. Sensoret e kater telekamerave jane “wide-angel” por edhe “telephoto lens”. Pra disponon te dy tipologjite e sensoreve qe mundesojne foto shume te kendshme dhe me kend te gjere. Fotokamera selfie ka nje sensor normal prej 8 MP, dhe nje sensor te dyte prej 8 MP por me hapje kendi prej 130°. Kjo mundeson foto selfie me te veretete te bukura dhe gjitheperfshirese. Ndersa fotokamera kryesore ka nje sensor 16 MP normal, dhe nje sensor “telephoto” prej 13 MP qe mundeson nje zoom optik 2x. Kompleksi i kamerave ka gjithashtu dhe “portrait mode”.

Nga ana hardware, kemi te bejme me karakteristika me te vertete top per ate fashe çmimi. Dispozitivi vihet ne jete nga nje proçesor MediaTek helio P25 me ferkuence 2.5 GHz. Memorie ROM prej 64 GB dhe memorie RAM prej 6 GB. Ekrani eshte 5.99” me rezolucion 1080 x 2160 pixel. Ndersa dendesia eshte mbreslenese me 403 ppi.

Karakteristike e rendesishme eshte dhe bateria prej 4060 mAh!😍

Doogee Mix 2 do te funksionoje me Android Nougat 7.1 shume afer me versionin e fabrikes te prodhuar nga Google.

Ne fakt, surpriza me  madhe ka te beje me çmimin. Nga fabrika ky celluar i mrekullueshem do te kushtoje rreth € 250,00 !!😍😍

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

2 thoughts on “Doogee Mix 2 me 4 kamera, pa korniza dhe çmim super te ulet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.