daydream view
Celulare Lajmet e fundit

DayDream View VR Google nis shitjen ne Europe me çmim interesant

DayDream View VR eshte dispozitivi me te cilin Google kerkon te “thyeje” tregun e realitetit te shtuar.

Ne SHBA ky dispozitiv fantastik filloi shitjen muajin e kaluar. Ndersa lajmi i mire per te gjithe te interesuarit ne Shqiperi, eshte se kete jave Google filloi shitjen edhe ne Europe.

Shtetet e para ne te cilat nis shitja e DayDream View jane Franca, Italia dhe Spanja.

Foto DayDream View VR:

daydream view

Persa i perket çmimit, ai i fabrikes eshte rreth 109 €. Ndersa mendohet se ne tregjet e shteteve Europiane do te nise me nje çmim perafersisht 127 €.

Behet fjale per nje nder dispozitivet e realitetit te shtuar me te mire ne treg. Natyrisht eshte e nevojshme te keshe nje celular Android per ta perdorur.

Per informacion, celulari qe aktualisht eshte fantastik per DayDream natyrisht eshte Samsung Galaxy Note 8.

Mbase mund te jete ne te ardhmen nje dhurate per krishtlindje mjaft e dashur. 😍😍

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.