ZYRTARE GALAXY S9
Lajmet e fundit

[SAMSUNG] Ja data e prezantimit: Galaxy S9 dhe S9 Plus

Sipas mediave koreane, celulari i ri nga Samsung do të prezantohet më 25 shkurt, ndërsa shitja në shkallë globale pritet për javën e parë të muajit mars. Bëhet fjalë normalisht për dy superfuqitë: Samsung Galaxy S9 dhe Samsung Galaxy S9 Plus.

Zërat vazhdojnë të ndjekin njëri-tjetrin në lidhje me datën e lëshimit të linjës së re të Galaxy S të Samsung. Sipas PhoneArena, S9 dhe S9 Plus do të lëshohen nga prodhuesi korean në javën e parë të marsit, duke konfirmuar thashethemet e ditëve të mëparshme. Prezantimi zyrtar sipas mediave koreane është planifikuar për në 25 shkurt, me një ngjarje ad hoc në kontekstin e MWC në Barcelonë.

Samsung Galaxy S9 render foto
Foto render i Samsung Galaxy S9

Gjithashtu po vjen edhe informacioni i ri mbi pajisjet hardware të dy modeleve.

Galaxy S9 dhe S9 + do të tregojnë një motherboard të ri më pak të rëndë, me PCB me teknologji SLP (Substrate Like PCB), të aftë për të rikuperuar hapësirën brenda celularit.

Një zgjidhje e miratuar tashmë edhe nga iPhone X dhe që do të lejojë instalimin e një baterie më të madhe.

Ndryshe do të jetë sektori multimedia: Galaxy S9 do të organizojë një kamera “klasike”  në anën e pasme të celularit me një sensor të dyfishtë Samsung.

Samsung Galaxy S9 karakteristikat foto
Disa nga karakteristika t e mundshme të Samsung Galaxy S9

Në frontin e dy smartphone ato gjithashtu do të kenë një sensor për njohjen e irisit, një alternativë për lexuesin e gjurmëve të gishtave në anën e pasme, e cila në modelin S9 do të përfshihet në kamera për të ruajtur hapësirën, ndërsa në Galaxy S9 Plus do të ketë një strehim të dedikuar.

Lexo edhe: Takim i Samsung me ose.al

Samsung ka vendosur të nxjerrë në treg S9 dhe S9+ nga fillimi i marsit

Samsung do të ketë vendosur për të sjellë përpara nga disa javë, se paraardhësit e tyre S8 dhe S8 +, marketingun e anije linjës Galaxy edhe në qoftë se ne duhet të presim disa javë për një konfirmim zyrtar për këtë arsye.

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.