cmimi xiaomi mi mix 4 shqiperi
Lajmet e fundit

Cmimi Xiaomi Mi Mix 4 | Skeda teknike | Foto

Xiaomi Mi Mix 4 është përsëri protagonisti i thashethemeve, falë informacioneve të reja që vijnë nga rrjeti social kinez Weibo. Supercelulari i radhës i gamës Xiaomi duhet të shpallet brenda pak ditësh – më saktësisht në 24 shtator, sipas raporteve të fundit -, kështu që ne nuk jemi të befasuar nga intensifikimi i rrjedhjeve të lajmeve që na lejojnë të gjurmojmë një profil më të plotë të smartphone. Dhe me e rendesishme per te gjithe fansat: Cmimi Xiaomi Mi Mix 4.

Këtë herë nuk po diskutojmë specifikime të reja, por për konfirmim të mëtejshëm në lidhje me ato që tashmë janë shfaqur në të kaluarën.

Referenca i shkon posaçërisht kamerës kryesore, një sensori prej mbi 100 MegaPixels – i krijuar në bashkëpunim me Samsung -, të cilit i shtohet një ekran me refresh rate 90Hz, një aparat fotografik i përparueshëm dhe teknologji e ngarkuar me shpejtësi 40W.

cmimi xiaomi mi mix 4 shqiperi 1

Me pak fjalë, është padyshim një gamë e gjerë karakteristikash që e bëjnë Mi Mix 4 një terminal me të vërtetë të plotë në shumë aspekte. Sipas thashethemeve, karikimi 40W madje mund të ndodhë ne menyre wireless dhe duhet të jetë pjesë e teknologjisë Mi Charge Turbo, e krijuar për të tejkaluar kufirin e karikimit Qi në 20W – i pranishëm për shembull në Mi 9.

Skeda Teknike Xiaomi Mi Mix 4

Kjo është padyshim një hipotezë shumë e rrezikshme dhe ka më shumë të ngjarë që karikimi 40W e përmendur të bëhet me ane te kabllit dhe jo wireless. Kujtojmë që specifikimet e tjera të shfaqura deri më tani sugjerojnë praninë e Qualcomm Snapdragon 855 Plus SoC, deri në 12 GB RAM, deri në 1TB memorie të brendshme, bateri 4.500 mAh dhe mbështetje për rrjetet 5G. Prezantimi i Mi Charge Turbo dhe Mi Mix 4 nuk është i gjatë, kështu që vetëm duhet të presim për të zbuluar se cila do të jetë në krye të plotë të specifikimeve të diapazonit.

Cmimi Xiaomi Mi Mix 4

Persa i perket cmimit mendohet se Xiaomi Mi  Mix 4 do te kushtoj rreth 550 ne tregun shqiptar. Por asgje nuk eshte konfirmjuar ende keshtu qe na ndiqni serisht per me shume informacione. Stay tuned @ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.