cmimi samsung galaxy a70
Celulare Lajmet e fundit

Skeda teknike dhe cmimi Samsung Galaxy A70

Samsung vazhdon të zgjerojë gamën e re të celulareve Galaxy A: me Galaxy A70, prezantuar zyrtarisht sot. Modeli i ri është në fakt me i miri i te gjithe games, e cila aktualisht përfshin Galaxy A10, A20, A30, A40 dhe A50. Së pari dhe më kryesorja është modeli me ekran më të gjerë në grup me një panel 6,7 “me rezolucion FHD +, Infinity-U dhe format 20: 9. Sensori i gjurmëve të gishtave të integruar në ekran rrit funksionet .

Sektori multimedial është shumë i pasur dhe përfshin një aparat fotografik të trefishtë të pasmë me një sensor kryesor 32 MegaPixel, një modul të dytë me lente ultra të gjerë këndore të lidhur me një sensor 8 Megapixel dhe një modul të tretë dedikuar për menaxhimin e thellësisë së fushës.

Në pjesën e përparme gjendet kamera e vetme me një sensor 32 Megapixel. Brenda trupit ekziston një soC i paspecifikuar me CPU okta-core, 6 ose 8GB RAM dhe 128GB memorie të ruajtjes që mund të zgjerohet përmes microSD.

Pamja e karakteristikave kryesore teknike mbyllet me një bateri të madhe prej 4,500 mAh me mbështetje të shpejtë të ngarkimit (25W). Sistemi operativ është Android 9 Pie i përshtatur me OneUI të prodhuesit të Koresë së Jugut.

 

Cmimi Samsung Galaxy A70

Pajisja, përfundon burimi, duhet të jetë në dispozicion në ngjyra të ndryshme (të zeza, blu, koral dhe të bardhë) me një çmim prej rreth 350 euro.

Një çmim shitjeje identike me atë të raportuar nga MySmartPrice në fillim të marsit.

 

Foto Samsung Galaxy A70

cmimi samsung galaxy a70 foto 1

Skeda teknike e Samsung Galaxy A70

Më poshtë është një përmbledhje e specifikimeve të pretenduara të pajisjeve:

 • 6.7″ Ekrani Infinity-U, FHD+ Super AMOLED
 • SoC (nuk dihet akoma) – CPU: (dy bërthama 2 GHz, gjashtë bërthama 1.7 GHz)
 • 6/8GB memorie RAM
 • 128GB memorie të brendshme
 • Kamera e trefishtë e pasme (32 + 8 + 5 MP)
 • Kamera e vetme e përparme ( 32MP)
 • Sensori i gjurmës së gishtave nen ekran
 • Bateria: 4500 mAh (me karikim te shpejte)
 • Dual Sim
 • Përmasat: 164.3 x 76.7 x 7.9 mm
 • Ngjyrat: E zezë, blu, koral, e bardhë

© Copyright Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.