cmimi samsung galaxy a40 foto3
Celulare Lajmet e fundit

Skeda teknike dhe cmimi Samsung Galaxy A40

Galaxy A40 duket i destinuar të zgjerojë më tej portofolin e smartfonëve të vargut Galaxy A të Samsung. Pasi Galaxy A20 eshte tashme zyrtare, detajet e reja mbërrijnë në sajë të faqes së internetit WinFuture imazhet e para dhe informacioni mbi karakteristikat teknike. Por cila eshte skeda teknike dhe sa eshte cmimi i Samsung Galaxy A40.

Galay A40 duhet të jetë e pajisur me ekran 5.7″ Infinity-U – rizolucioni dhe teknologjia e panelit janë aktualisht të panjohur – SoC Exynos 7885, 4GB RAM, 64GB memorie ruajtëse, 4000 mAh bateri dhe sistem operativ Android Pie 9.0, jane karakteristikat e tjera kryesore.

 

Cmimi Samsung Galaxy A40

Imazhet e para të printuara gjithashtu konfirmojnë praninë e një porti USB-Type C, kamera me dy kamerë të pasme të dyfishtë të integruar në nyjen qendrore, sensor fizik të gjurmëve të gishtit në pjesën e pasme dhe fole audio 3.5mm.

Pajisja, përfundon burimi, duhet të jetë në dispozicion në ngjyra të ndryshme (të zeza, blu, koral dhe të bardhë) me një çmim prej rreth 250 euro.

Një çmim shitjeje identike me atë të raportuar nga MySmartPrice në fillim të marsit.

 

Foto Samsung Galaxy A40

Skeda teknike e Samsung Galaxy A40

Më poshtë është një përmbledhje e specifikimeve të pretenduara të pajisjeve:

  • 5.7″ Ekrani Infinity-U
  • SoC Exynos 7885
  • 4GB memorie RAM
  • 64GB memorie të brendshme
  • Kamera e dyfishtë e pasme (sipas thashethemeve të mëparshme, nga 16 + 8MP)
  • Kamera e vetme e përparme (sipas thashethemeve të mëparshme 16MP)
  • Sensori i gjurmës së gjurmës së pasme
  • Bateria: 4000 mAh (për t’u konfirmuar)
  • 3.5mm jack audio
  • Sistemi operativ Android 9 Pie

© Copyright Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.