google pixel 2 xl
Celulare Lajmet e fundit

Google Pixel dhe Pixel 2 XL: Jeni gati për celularin e vitit?

[ms_pullquote align=”left” class=”” id=””]Përditësim i informacioneve 03/10/2017: Google Pixel 2 XL[/ms_pullquote]

Google Pixel 2 dhe Google Pixel 2 XL kanë qenë protagonistët e lajmeve teknologjike gjatë orëve të fundit. Një ditë larg nga ngjarja për prezantimin e dy celularëve të rinj nga Mountain View tani njihemi me dizajnin, hardware dhe diçka rreth kohës së shpërndarjes (Në artikullin origjinal kishim shkruar që prezantimi do bëhej më 5 Tetor, na falni për gabimin 😉😉)

Sipas Venture Beat,  pas lëshimit më 4 tetor (mund të marrë drejtimin pas ngjarjes), dy terminalet do të arrijnë në treg me kohë të ndryshme.

Google Pixel 2 do të jetë në dispozicion duke filluar nga 19 tetori, ndërsa Pixel 2 XL nga 15 nëntori i ardhshëm.

pixel 2 xl-foto-ekrani

Çmimet, siç parashikohej më parë, mund të arrijnë shifra të rëndësishme në rastin Pixel 2 XL: nga 849$ në 949$ varësisht nga sasia e magazinimit (64 ose 128 GB). Përsa i përket Pixel 2 flitet për 649-749 dollarë.

Ajo që raporti nuk sqaron ka të bëjë me tregjet ku dy smartfonë do të jenë në dispozicion nga datat e treguara. Për fat të keq, Google ka përdorur audiencën evropiane për një trajtim të diferencuar sesa ai i rezervuar për përdoruesit amerikanë. Shpresojmë që skenari që ka karakterizuar marketingun e parë të mos përsëritet me modelet e reja. Ngjarja e Google do të mbahet nesër.

pixel 2-foto-render

Sipas thashethemeve të mëparshme, Pixel 2 dhe Pixel 2 XL fillojnë me një hardware të përbashkët (Snapdragon 835, 4 ose 6GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë ​​ruajtëse), pastaj diferencohen sipas madhësisë së ekranit (5.5 ” QHD + 18:9 për Pixel 2 XL dhe 5 “FHD 16:9 për Pixel 2), baterinë (3520 mAh në Pixel 2 XL, 2700 mAh për vëllain më të vogël) dhe dizajnin (versioni më i madh do të jet me korniza më të vogla të ekranit).

Artikull i shkruar më 24 Gusht

A jeni gati te njiheni me celularin e vitit? Ky eshte prezantimi qe Google po perhap ne web per te prezantuar celularin e ri Pixel 2 dhe Pixel 2 XL. Shenoni me laps daten 5 Tetor ne kalendar sepse sipas Evan Blass, do prezantohen dy nga celularet me te pritur te vitit 2017.

Personazhi i njohur ne boten e teknologjise nuk jep detaje te tjera perveç perdorimit te proçesorit Snapdragon 836. Të dy celularet duhet te ndryshojne nga njeri tjeteri vetem nga permasa e ekranit dhe bateria. Mendohet se RAM do jete minimum 4GB. Memoria e brendshme do filloje nga 64GB. Nuk na ngelet gje tjeter sesa te presim 5 Tetorin.

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

15 thoughts on “Google Pixel dhe Pixel 2 XL: Jeni gati për celularin e vitit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.