celulari me fotokameren me te mire-foto
Celulare Lajmet e fundit

[QERSHOR 2019] Celulari me fotokameren me te mire? Fiton….

Ndryshon rënditja mujore se kush është celulari me fotokameren me te mire ne tregun nderkombetar. Me futjen ne treg edhe te celulareve te rinj, ndryshon renditja ne dhjetë vëndet e para. Më poshtë dhe klasifikimi i ri dhe vëndin e 3° që morri OnePlus 7 Pro dhe Honor 20 Pro me 1 pikë me pak se Samsung dhe Huawei P20 Pro. Vendi i pare merret me force nga Huawei P30 Pro, por qe barazohet nga versioni i fundit 5G i Samsung…  Dominim total i Huawei  dhe Samsung ne kete klasifikim (6 vende ne 10) . 

celulari me fotokameren me te mire qershor 2019

Rënditjen e plotë e gjeni tek DxOMark.

 

TOP 10 smartphone per fotokameren me te mire

Siç e shikoni ne klasifikim futet fuqishem OnePlus 7 Pro dhe Xiaomi Mi 9. Persa i perket Samsung ajo renditet ne vendin e dyte si smartphoni me i mire per selfie kamera sepse cdogje tani mbizoterohet nga super celulari ASUS. Me poshte renditja e plote. Mesoni me shume dhe sa kushton Asus Zenfone 6 SUPERCELULARI qe i morri vendin S10.

celulari me fotokameren me te mire selfie qershor 2019

Huawei P30 Pro – celulari me fotokameren me te mire

Huawei P30 Pro vazhdon të marrë çmime dhe medalje ari. Me pozitën e parë të DxOMark ende në xhep, ITAP, Shoqata e Printimit Teknik të Imazheve, ka zgjedhur gamën më të lartë të prodhuesit kinez për çmimin Best Photo Smartphone 2019 ( celulari me fotokameren me te mire ne treg per vitin 2019).

 

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.