celularet top mars 2018
Lajmet e fundit

[Mars 2018] 3 celularet TOP poshte €100 😱😱

Mars 2018 – 3 celularet TOP poshte €100

Mars 2018 – 3 celularet TOP poshte €100. Nuk keni një buxhet të madh në dispozicionin tuaj? Mos u shqetësoni, këtu kemi 3 celularët kryesorë që mund ti merrni për më pak se 100 euro; le të kontrollojmë ato!

Cubot R11 

Cubot R11 vjen me nje ekran prej 5.5-inch. Ne brendesi te tij do te gjejme nje procesor Mediatek MT6580 dhe 2GB of RAM me 32GB memorie te brendshme (ka mundesi te microSD).

Kliko këtu për ta blerë

  cubot r11-celularet top-foto

Celulari vjen me nje fotokamera Sony Exmor 8MP F/2.2 dhe nje tjeter per selfie prej 5MP. Cubot R11 ka dhe nje sensor per gjurmet e gishtave. Së fundi, R11 paketon një bateri jo shume të madhe 2800mAh, drejton Android 8 Oreo dhe punon në shumicën e rrjeteve 4G LTE, ku grupi 20 është në mesin e tyre.  

Xiaomi Redmi NOTE 5A

Si në pjesën më të madhe të listës sonë nën 100€, ne do të fillojmë me një pajisje Xiaomi; pikerisht Xiaomi Redmi Note 5A. Ky celularësh kompakt me nje ekran 5.5″ mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425, 2GB RAM dhe 16GB memorie të brendshme 😍😍😍.

Kliko këtu për ta blerë

redmi note 5A Xiaomi Redmi Note 5A gjithashtu vjen me një kamerë të pasme me rezolucion të lartë 13MP, një fotokamer për selfie 5MP dhe një bateri të madhe (për madhësinë) 3080mAh. Celulari është në dispozicion në një version global, kështu që do të thotë se mbështet 4G LTE në grupin 20 (ndër të tjera), mjaft vendimtar në Evropë. Në anën negative nuk ka skaner të gjurmëve të gishtave, kështu që do të detyroheni të përdorni një fjalëkalim ose një kod për të zhbllokuar telefonin tuaj.

Lexo ketu: Kategoria Xiaomi

Xiaomi Redmi 4X

Së fundi në listë kemi Xiaomi Redmi 4X. Celularët me të vërtetë kanë një dizajn plotësisht të lakuar në të gjitha skajet. Redmi 4X me një ekran 5 inç HD dhe nën kapuçin ne gjejmë një procesor Snapdragon 435. 2 ose 3GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme (mund të zgjerohet përmes microSD).

Kliko këtu për ta blerë

redmi4 Në departamentin e fotografive smartphone është e pajisur me një konfigurim të dyfishtë kamera të përbërë nga një fotokamera kryesore 13 MP me hapje F / 2.0 dhe një sensor sekondar 5MP. Kamera selfie ka një rezolucion prej 5MP. Redmi 4X krenohet me një bateri kapaciteti 4100mAh, funksionon Android 7.0 Nougat dhe punon në rrjetet e lidhura me LTE, përfshirë grupin 20.

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.