celularet me te mire poshte 100 euro-maj-2018
Lajmet e fundit

[Shtator 2018] TOP 3 celularet me te mire poshte €100 😱😱

Shtator 2018 – 3 celularet me te mire

Shtator 2018 – 3 celularet me te mire poshte €100. Nuk keni një buxhet të madh në dispozicionin tuaj? Mos u shqetësoni, këtu kemi 3 celularët kryesorë që mund ti merrni për më pak se 100 euro; le të kontrollojmë ato!

Xiaomi Redmi NOTE 5A

Si në pjesën më të madhe të listës sonë nën 100€, ne do të fillojmë me një pajisje Xiaomi; pikerisht Xiaomi Redmi Note 5A. Ky celularësh kompakt me nje ekran 5.5″ mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425, 2GB RAM dhe 16GB memorie të brendshme 😍😍😍.

Kliko këtu për ta blerë

redmi note 5A

Xiaomi Redmi Note 5A gjithashtu vjen me një kamerë të pasme me rezolucion të lartë 13MP, një fotokamer për selfie 5MP dhe një bateri të madhe (për madhësinë) 3080mAh. Celulari është në dispozicion në një version global, kështu që do të thotë se mbështet 4G LTE në grupin 20 (ndër të tjera), mjaft vendimtar në Evropë. Në anën negative nuk ka skaner të gjurmëve të gishtave, kështu që do të detyroheni të përdorni një fjalëkalim ose një kod për të zhbllokuar telefonin tuaj.

Lexo ketu: Kategoria Xiaomi

Umidigi A1 Pro 

Umidigi A1 Pro vjen me nje ekran prej 5.5-inch. Ne brendesi te tij do te gjejme nje procesor Mediatek MT6739 dhe 3GB of RAM me 16GB memorie te brendshme (ka mundesi te microSD).

Kliko këtu për ta blerë

 umidigi a1 pro-celularet me te mire

Celulari vjen me nje fotokamera Sony Exmor 13 MP F/2.0 + 5 MP dhe nje tjeter per selfie prej 5MP.  Umidigi A1 Pro ka dhe nje sensor per gjurmet e gishtave. Së fundi paketon një bateri jo shume të madhe 3150mAh, drejton Android 8.0 Oreo dhe punon në shumicën e rrjeteve 4G LTE, ku grupi 20 është në mesin e tyre.  

Xiaomi Redmi 6

Së fundi në listë kemi Xiaomi Redmi 6. Celularët me të vërtetë kanë një dizajn plotësisht të lakuar në të gjitha skajet. Redmi 6me një ekran 5.45 inç HD dhe nën kapuçin ne gjejmë një procesor MediaTek Helio P22. 3 ose 4GB RAM dhe 32/64GB hapësirë të brendshme (mund të zgjerohet përmes microSD).

Kliko këtu për ta blerë

Xiaomi-Redmi-6-980x620

Në departamentin e fotografive smartphone është e pajisur me një konfigurim të dyfishtë kamera të përbërë nga një fotokamera kryesore 12 MP me hapje F / 2.0 dhe një sensor sekondar 5MP. Kamera selfie ka një rezolucion prej 5MP. Redmi 6 krenohet me një bateri kapaciteti 3000mAh, funksionon Android 8.1 Oreo dhe punon në rrjetet e lidhura me LTE, përfshirë grupin 20.

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.