Samsung Galaxy s9-fotorender
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Galaxy J2 Pro (2018) 😂😂😂

Është për të buzëqeshur kur lexuam fletën e të dhënave të Samsung Galaxy J2 Pro (2018). Ai vetë na kujton, me emrin, se ne jemi në 2018, edhe nëse pastaj duket një smartphone i 2016 😂😂😂.

Fakti është se sot është bërë zyrtar dhe kështu më në fund bëhet pjesë e portofolit të produkteve të Samsung. Në dizajn nuk ka shumë për të thënë sepse ai është i vjetër, në fakt i vjetëruar, kështu që ne menjëherë të shkojnë në substancë.

Ekrani prej 5 inç është Super AMOLED dhe ka një rezolucion vetëm qHD, ku qHD qëndron për 540 x 960 piksel.

CPU është quad core dhe mund të veprojë deri në një frekuencë prej 1.4 GHz, ndërsa RAM është 1.5 GB dhe storage, për fat të mirë mund të rritet, nga vetëm 16 GB.

Samsung Galaxy J2 Pro (2018)-3

Në anën e pasme ka një aparat fotografik 8 MP, i cili kombinon një aparat fotografik përpara prej 5 MP. Bateria është 2600 mAh, ndoshta e drejtë për llojin e pajisjeve. Nuk mungon mbështetja për lidhjen e dyfishtë SIM dhe LTE.

Samsung Galaxy J2 Pro (2018) do shitet në ngjyrë të zezë, blu, rozë dhe ari me një çmim prej 145 dollarësh, i cili me kursin e këmbimit aktual do të jetë 122 euro dhe është pa dyshim shumë i lartë.

Për fat të mirë për ne, megjithatë, nuk duket të jetë e destinuar për tregun shqiptar. Ne nuk duhet të merremi me të, gjithashtu sepse jemi të sigurt se çmimi në Lek për tregun tonë do të ndryshonte shumë.

 

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.