Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi Redmi 5 Plus foto render se si do te jete design!

Xiaomi Redmi 5 Plus foto render u shfaq ne internet. Kjo foto doli per here te pare ne social network kinez Weibo. Ajo qe te bie ne sy, eshte tendenza per te patur nje FullView Display, pra ekran pa korniza te raportit 18:9.

Xiaomi Redmi 5 Plus foto render:

redmi 5 plus foto render

Kjo foto, nese perkthehet ne realitet, tregon nje set fotokamerash “Dual Camera” dhe sensor “Dual LED“, te renditura vertikalisht. Nen to ndodhet dhe sensori i shenjes se gishtave.

Nga te dhenat e para, ky celular do te jete i pajisur me procesorin SnapDragon 625 ose 630. Ndersa do te kete 3 GB RAM dhe 32 GB ROM.

Nderkohe jemi ne pritje te informacioneve zyrtare nga Xiaomi, dhe te konfirmimit te fotografise.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

One thought on “Xiaomi Redmi 5 Plus foto render se si do te jete design!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.