ZYRTARE GALAXY S9
Celulare Lajmet e fundit

SAMSUNG GALAXY S9 render origjinal te momentit por edhe fotot CAD

[perditesim h.14:45 13/11/2017]

Ne artikullin e meparshem ju sollem fotot e fundit mbi design-in e Samsung Galaxy S9 qe pritet te dale ne fillim te vitit 2018.

Konfirmojme te njejtin artikull, dhe gjithashtu dhe design-in, duke disponuar dy fotografi te dala nga studiot e Samsung qe po zhvillojne projektin Galaxy S9.

Nga keto foto, shihet qarte qe do te kete nje ngjashmeri ne forma me Galaxy Note 8, por konfirmohen siç e thame dhe fotot e meposhtme.

Samsung Galaxy S9 render foto CAD:samsung galaxy s9 render
samsung galaxy s9 render

[perditesim h.19:30 data 30/10/2017]

Pak ore me pare ju sollem artikullin (si me poshte) me dy skica ne te cilat vihet re cila do te jete forma e Galaxy S9 dhe disa karakteristika teknike.

Sapo zbululam dhe disa fotografi render origjinale te dala online pak çaste me pare. Ato tregojne se si do te jete, me shume mundesi, celuari i ri Top Class i Samsung.

Vihet re sidomos nje ndryshim thelbesor persa i perket vendit ku ndodhet sensori i shenjes se gishtave ne pjesen e parme. Por po ju leme ta shihni vete 😊.

Samsung Galaxy S9 render:

Rriten “zhurmat” dhe informacionet jo zyrtare ne rrjet per serine Samsung Galaxy S9 dhe S9 Plus.

Fundi i vitit 2017 shenoi dhe fundin e perzantimit te smartphone-ve Top Class te ketij viti. Ky eshte momenti i duhur kur fillojme dhe mledhim informacione mbi celularet e rinj qe priten te dalin ne tremujorin e pare te vitit 2018.

Samsung Galaxy S9 mbetet natyrisht nje nga dispozitivet krysore qe pritet te prezanohet ne fillim te vitit te ri. Rreth ketij celulari ka shume pyetje qe duhet te marrin pergjigje.

A do te ndryshoje serish design-in Samsung ? A do te levize vendodhjen e sensorit te shenjes se gishterive nga vendodhja skomode e tanishme? A do te kete akoma “jack audio” apo do ta heqe ashtu si flaship-et e tjere te 2017 ? A do te kete ekran me te madh ne raport me trupin ? …keto jane disa pyetje, por ka shume te tjera.

Nje pergjigje e pare vjen nga disa informacione te mbledhura nga siti kinez i teknologjise: TechDroider.

Ky i fundit arriti te zbuloje dy skica te pjeses frontale te serise Galaxy S9 dhe disa karakteristika mjafte interesante. Me poshte do te mund te shihni fotot dhe karakteristikat.

Rumor Samsung Galaxy S9 foto:

SAMSUNG GALAXY S9 renderSAMSUNG GALAXY S9 render

[/sociallocker]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

13 thoughts on “SAMSUNG GALAXY S9 render origjinal te momentit por edhe fotot CAD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.