celulare te rinj Samsung foto1
Lajmet e fundit

5 celulare te rinj nga Samsung 😍

Galaxy M40 dhe Galaxy A10 janë dy celulare te rinj të rangut të mesëm dhe të ulët që do të shpallen “shumë shpejt” (një datë specifike nuk ofrohet) nga Samsung për tregun indian dhe pastaj atë botëror. Për të dhënë një tregues të parë ekskluziv është faqja e internetit mysmartprice e cila në orët e fundit ka ndarë disa informacione në lidhje me fletën e mundshme teknike të të dy pajisjeve të cilat megjithatë nuk janë të vetmet që do vijnë.

Samsung Galaxy M40

Galaxy M40 – sipas burimit – do të jetë shumë i ngjashëm në paraqitjen e Galaxy A60, celularu i cili u njoftua pak më shumë se një muaj më parë nga e cila do të trashëgonte ekranin Super AMOLED 6.3 (LCD në rastin e Galaxy A60) dhe mungesa e jack 3.5mm.

 

Karakteristikat e mbetura të mundshme hardware mund të përfshijnë:

  • 6.3 “Super AMOLED ekran (rezolucioni për momentin është i panjohur)
  • Qualcomm Snapdragon 675 SoC
  • 6GB memorie RAM
  • 5000 mAh bateri
  • Ngjyrat: e zezë, e kaltër, portokalli
  • Çmimi i Galaxy M40 nuk duhet të kalojë 25,000 INR, pra rreth 321 euro me kursin e këmbimit aktual.

Samsung Galaxy A10s

Galaxy A10s, ndryshe nga M40, duhet të mburret me specifikime më të lira teknike që përfshijnë një MediaTek Helio P22 SoC dhe 2GB RAM. Pajisja do të ketë një sistem operativ Android Pie 9.0 me personalizim të Samsung One UI dhe do të jetë i disponueshëm në ngjyrë blu, të gjelbër dhe të zezë.

 

Nuk ka informacion mbi çmimet e mundshme të shitjeve dhe specifikimet e mbetura të pajisjeve të ofruara nga burimi.

Celulare te rinj qe do dalin se shpejti

I njëjti burim, në përfundim, ka specifikuar se kompania koreane po punon në 3 smartfonë shtesë të së cilës – të paktën për momentin – ne e dimë vetëm emrin e kodit.

  • SM-M307: variant i mundshëm i ri i Galaxy M30 që mund të marrë emrin e Galaxy M30s
  • SM-A907 dhe SM-A908N: dy smartphone të rinj të tipit të lartë nga vargu Galaxy A

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.