celular honor play nje
Celulare Lajmet e fundit

A jeni gati per nje celular Honor “REVOLUCIONAR”

Duket se Xiaomi me Mi MIX 3 të ardhshëm nuk është kompania e vetme që punon për lirimin e një smartphone me një mekanizëm rrëshqitës këtë muaj. Prodhuesi kinez i telefonit Honor me të vërtetë ngacmon të gjithë me një video që tregon dizajnin e Honor Magic 2 dhe se si punon mekanizmi rrëshqitës; jo se ishte e vështirë të imagjinohej.

Sidoqoftë, le të shikojmë videon më poshtë!

Video Honor Magic 2

https://www.youtube.com/watch?v=H5d2iMobnQY
 
Siç e pamë në video, mënyra se si Honor Magic 2 do të funksionojë është shumë e ngjashme me të ardhshmin Xiaomi Mi MIX 3. Të dy telefonat do të kenë me të vërtetë një mekanizëm mjaft të bukur që rrëshqet poshtë ekranit – ose deri kamera, në varësi të pikëpamjes – që lejon përdoruesin të punoj me të dyja kamerat e para së bashku me një sërë sensorësh.
 
Sipas Presidentit të Honor, Honor Magic 2, në fakt, do të jetë me të vërtetë spektakolar dhe do të përdorë IA (Inteligjenca Artificiale) për të ndihmuar përdoruesit të kenë një përvojë më të mirë. Plus ne supozojmë se do të paketojë një sensor për njohjen e fytyrës, e cila do të ishte fantastike.
 

Skeda teknike e Honor Magic 2

Honor Magic 2 pritet të paketojë chipsetin e fundit të Huawei-t, Kirin 980, një skaner në ekran me gjurmë gishtash, një aparat fotografik të trefishtë të kamerës së pasme dhe 40W super-teknologji të ngarkimit të shpejtë.
 
Kush ngeli i ngazëllyer nga ky telefon? Komentoni më poshtë! 
 

Prezantimi i celularit do të jetë më 31 Tetor.

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.