Celulare Lajmet e fundit

Cat S41: celulari më i fortë në botë për vetëm …

[Përditësim 21/02/2018]

Shikoni videon dhe imagjinoni këto prova mbi një celular normal. Cat S41 kalon me sukses çdo provë!

[Artikull i shkruar më 30/10/2017]

Cat është e njohur për të prodhuar smartphone që janë të dizajnuara për njerëzit që punojnë jashtë apo në mjedise të tjera të vështira. Dy ofertat më të fundit nga kompania janë Cat S41 dhe Cat S31 mund të përballojnë çdo gjë 😱😱.

Lexo edhe: Njihuni me celularin CAT S60

Së pari të ekspozuar në konferencën IFA 2017, Cat S41 dhe S31 janë pasardhës të Cat S40 dhe S30 respektivisht. Të dy pajisjet vijnë me karakteristikat ushtarake MIL-SPEC 810G dhe janë të certifikuar nga IP68.

Ndërsa Cat S41 mund të qëndrojë në ujë deri në dy metra për një orë, S31 mund të përballojë vetëm 35 minuta në 1.2 metra ujë. Të dy pajisjet janë nënshtruar një rënie prej 1.8m mbi beton dhe mbeten të padëmtuara.

Parametrat e CAT S41

Përveçse që ka një trup pothuajse të pathyeshëm, Cat S41 paketon një bateri masive prej 5,000 mAh me Pump Express 2.0 të MediaTek për një ngarkim të shpejtë (një përmirësim i madh mbi 3,000 mAh në S40). Bateria premton deri në 38 orë kohë bisede 3G dhe deri në 44 ditë gatishmërie.

Interesant fakti që pajisja mund të jetë një burim i fuqisë për pajisje të tjera me kapacitet më të vogël baterie.

Sa për ekranin, Cat S41 mburret me një ekran Corning Gorilla Glass 5 të mbrojtur 5″ 1080p dhe mundësuar nga një chipset MediaTek (okta-core 2.3GHz). Cat S41 është e pajisur me teknologji që e bën ekranin e saj të përdorshëm nën rrezet e diellit dhe mund të përdoret gjithashtu edhe kur veshni doreza ose duart e lagura. Detajet e tjera përfshijnë 3 GB RAM, 32GB hapësirë ​​ruajtëse, një kamerë 13MP të pasme, një kamera 8MP përballë dhe drejtohet nga Android 7.0 Nougat.

Parametrat e CAT S31

Cat S31, në të kundërt, përmban një ekran prej 4.7″ 1280 x 720 pixel HD, ende punon me doreza ose duar të lagura, por i mbrojtur nga brezi i vjetër Corning Gorilla Glass 3. Karakteristikat e tjera duken modeste, përfshirë një quad-chipset Core 1.3 GHz Qualcomm Snapdragon, 2GB RAM, 16GB memorie, një kamera 8MP dhe një bateri 4000mAh.

Çmimet CAT S41 dhe S31

Të dy pajisjet mund të blihen nga Catphones.com, Amazon ose eBay në £399.00/$499 dhe €330/£300 për S41 dhe S31.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Cat S41: celulari më i fortë në botë për vetëm …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.