Lajmet e fundit

BLUBOO S8, celulari top class me çmim super te lire | ose.al

Ju prezantojme me BLUBOO S8:

Kompania Bluboo sapo ka zyrtarizuar hedhjen ne treg te nje celulari te ri super interesant. Ai quhet Bluboo S8 dhe, eshte e kote ta themi, ngjat jashtezakonisht shume me Samsung Galaxy S8. Karakteristikat kryesore mbi te cilat bazohet suksesi i ketij celulari do te jene estetika e bukur dhe çmimi shume i ulet per skeden teknike qe ka.

Bluboo S8 ka nje trup totalisht metalik. Kornizat e tij jane te nje perberjeje Zink-Titan. Material ky qe mundeson nje rezistence te larte nga demtimet dhe nje njgyre te zeze shume te bukur. Do ta shikoni ne foton e me poshtme qe celulari ka nje ekran prej 5.7” me nje raport 18:9. Mjaft i ngjashem me formen e Galaxy S8. Ne pjesen e pasme ka nje fotokamer te tipit “dual camera“.

banggood

Ekrani prej 5.7” ka nje rizolucion 720 x 1440 pixel me nje densitet pixel prej 282 PPI. Procesori eshte nje MediaTek MT6750T Octa Core me frequence 1.5 Ghz. Memoria RAM eshte me se e mjaftueshme per nje celular te fashes se mesme: 3 GB RAM. Ndersa memoria ROM eshte prej 32 GB, e zgjerueshme deri ne 256 GB. Aspekt interesant eshte dhe kapaciteti i baterise, 3450 mAh shume rezistente.

 

Sistemi “dual camera” mundeson nje objektiv prej 16 MP dhe nje kamera dytesore mbeshtetese prej 3 MP. Sensori dytesor mbeshtetes do te perdoret per te kapur detaje dhe te dhena te fokusuara ne distance. Imazhet e mbivendosura do te krijojne fotografine kryesore, qe do te kete nje nivel te larte ne qofte se raportohet me çmimin e celularit. Hapja e bojektivit do te jete prej f/2.0. Fotokamera selfie vjen me 8 MP dhe kualitet te mire per selfie shume te detajuar.

Sistemi opertiv natyrisht bazohet ne Android Nougat dhe ne ROMin e personalizuar nga Bluboo: 360 OS. 

Dhe me ne fund karakteristika me interesante: çmimi 😍. Me siguri flitet per nje çmim qe ne baze te ofertave do te varjoje nga 120 $ ne 170 $ !!!! (perjashtuar kostot e trasportit dhe doganes). Hidhi një sy linkut duke klikuar tek imazhi i mëposhtëm.

Thjesht fantastike: Çmimi është vetëm 104€.

banggood

 

Doni nje celular te bukur si Samsung Galaxy S8 por nuk keni fonde te mjaftueshme🤑🤑 ??? Pergjigja do te jete Bluboo S8: i lire, performant, i bukur 😍😍😍

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

30 thoughts on “BLUBOO S8, celulari top class me çmim super te lire | ose.al

  1. Pershendetje ose.al. Jam shume i interesuar per te blere nje telefone te tille. A mund te me orientoni se si dhe ku mund ta blej ? Do t’ju falenderoja shume nese me jepni nje pergjigje orientuese.

    1. Sapo pash nje permbledhje te ketij tel ne italisht dhe nuk kushton 500€ por rreth 150€ ishte i perbere nga xham dhe alumin jo zink dhe titan kamerat ishin 13mp dhe 3mp me pak fjal nuk eshte cilesor

    2. Mendoj se do ishte me mire te trajtonit Turing Phone nje model telefoni me parametra vertet interesante kamera 60 mp mbrapa 20 mp para,Ram 12 GB,memoria 512 Gb + 2 karta memorie nga 256 Gb, 2 procesor Sd 830 etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.