bluboo s2-foto
Celulare Lajmet e fundit

Bluboo S2 dhe fotokamera qe rrotullohet

Bluboo S2 provon të ndryshojë paradigmën e terminaleve gjithmonë të njëjta me njera tjetren. Kjo e bën këtë duke integruar një aparat fotografik të rradhës që ju lejon të merrni me të njëjtën cilësi të imazhit edhe selfie. Përdorimi i këtij moduli lejon, për më tepër, që të përmbajë kornizat e smartphonit. Me pak fjale nuk është e nevojshme për të siguruar një hapësirë ​​për të akomoduar kameren e përparme.

Kamera përdor një sensor Sony 21 megapixel, i përshtatur për te pritur në modulin rrotullues edhe një blic te dyfishtë. Ekrani ka një rizolucion FHD+ 6″ dhe format 18:9. Kjo është një panel IPS dhe duket se është bërë mirë.

Trupi i karakterizuar nga një kornizë alumini, mban nje procesor Mediatek MT6737 dhe 32GB memorie.Persa i perket RAM-it do të jetë e barabartë me 6GB. Sensori i gjurmëve të gishtërinjve dhe bateria prej 4,500 mAh plotësojnë veçoritë e harduerit.

Bluboo S2 është e pajisur me sistemin operativ Android 8.1 dhe do të tregtohet me 8 pajisje (të përfshira në paketim) që do ta bëjnë më të lehtë rrotullimin e kamerës.

Bluboo thekson se mekanizmi i rrotullimit është i garantuar deri ne 100,000 herë.

Çmimi dhe disponueshmëria duhet të komunikohen ende. Mund të mos jetë e lehtë për ta gjetur atë, pasi produktet Bluboo nuk janë shpërndarë zyrtarisht në vendin tonë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.