blackberry key 2 tre
Celulare Lajmet e fundit

BlackBerry Key 2, online detajet e para

BlackBerry KEY 2 nuk ka më sekrete, në sajë të Evan Blass (@eveleaks). Ky i fundit, nje nder “leakers” me te njohur te teknologjise, publikoje skeden teknike te BlackBerry Key 2, ashtu si dhe me poshte:

 

·         Ekran 4,5” 3: 2 LCD FHD IPS LCD (1,620 x 1,080 pixel) me Gorilla Glass 3

·         Proçesor SoC Qualcomm Snapdragon 660:

·         CPU Octa-core (4x Kryo 260 @ 2.2 GHz + 4x Kryo 260 @ 1.8 GHz)

·         GPU Adreno 512

·         LTE Modem Cat.12

·         6 GB RAM

·         64 ose 128 GB memorie ​​të brendshme, që mund të zgjerohet përmes microSD (max 256 GB)

·         Kamera e dyfishtë e pasme Dual Camera me blic të dyfishtë LED, HDR, 4K @ 30 FPS video:

·         Sensori kameral nr.1 me 12 MP, dyfazor PDAF, madhësi 1.28 mikronësh; optikë me një fushë vizioni prej 79.3 gradë, hapje objektivi f / 1.8

·         Sensori kameral nr.2 me 12MP , PDAF, madhësi 1 mikronësh; optikë me një fushë vizioni prej 50 gradë, hapje objektivi f / 2.6

·         Kamera selfie prej 8 MP, flash “virtual” përpara (pra duke përdorur driten e ekranit), video FHD @ 30 FPS

·         Bateri 3.500 mAh, ngarkesa e shpejtë Quick Charge 3.0

·         USB 3.0 Type-C, Wi-Fi, Bluetooth 5, NFC, 3.5mm jack audio

·         Tastierë fizike me 35 çelësa me skaner të integruar të gjurmëve të gishtave

·         Përmasat: 151.4 x 71.8 x 8.5 mm

·         Sistemi Operativ: Android 8.1 Oreo

 

Evan Blass nxorri dhe nje “video-teaser” te BlackBerry Key 2 ku shihen qarte linjat e design:

 

 

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.