samsung sdi dy
Celulare Lajmet e fundit

Gati bateria e perthyeshme per Samsung SDI flexible!

Telefoni i parë i perthyeshem, smartfoni i Samsung, mund të bëhet realitet deri në fillim te vitit 2019 pas viteve të kaluara ne zhvillim, projekte dhe parashikime të shumëfishta. Detajet konkrete po fillojnë të dalin ne rrjet. Realizimi i një smartphone te perthyeshem nënkupton përshtatjen edhe te pjeseve elektronike te cilat duhet te jene gjithashtu te perthyeshme. Samsung SDI do të kete baterine e pare me kapacitet prej 3000 deri 6000 mAh, të gatshëm për t’u instaluar në këtë lloj të pajisjeje.
 
 
Prodhimi ne masë duhet të fillojë jo më vonë se tremujori i fundit i këtij viti, në linjë me parashikimet e analistëve, ndërsa marketingu pritet te filloje brenda muajve të parë të vitit 2019.
 
samsung sdi nje samsung sdi
 
Bateria rezulton të jetë shumë e madhe, me qëllim që të ushqejë një pajisje që, sipas deklaratave të fundit të ofruara nga disa përfaqësues të kompanisë Samsung, do të ketë një ekran vërtetë “foldable”, pra te perthyeshem.
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.