bateri per iphone zyrtare
Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Bateri per iPhone. Ja produkti i ri nga Apple

Apple ka nisur një aksesor të ri për iPhone XR, XS dhe XS Max. Flasim për Smart Battery Case, bateri per iPhone, që sapo doli në shitje me $129.

 Kush nuk ka parë një iPhone që duhet të karikohet para përfundimit të një dite? Për të trajtuar këtë problem, që nga viti 2015, Apple ka shitur rastin e Smart Battery, një cover që vepron si një bateri e jashtme për iPhone. Kjo lejon shtimin e autonomisë në pajisje për aq kohë sa ju nuk e hiqni coverin.

Bateri per iPhone – ja modelet e

Në të tre rastet janë në dispozicion vetëm dy ngjyra: e zezë ose e bardhë. Smart Battery gjithmonë shton trashesine, jo uniforme, në iPhone. Zona rreth kamerës është e mbuluar vetëm me cover silikoni, ndërsa zona e ulët rreth logos së kompanisë është vendi ku gjendet bateria e jashtme. Cover-i i silikonit gjithashtu shton kufijtë e bukur  rreth ekranit.

Apple nuk specifikon kapacitetin e baterisë së integruar të litiumit, por thotë se duhet të shtojë deri në 20 deri në 22 orë shfletim në internet sipas modelit iPhone.

Këto modele të telefonit janë shumë të reja për të përjetuar probleme të mëdha të jetës së baterisë që kanë ndikuar në mënyrë të pashmangshme në iPhone të vjetra dhe që çuan pjesërisht në programin e zëvendësimit të baterive të Apple vitin e kaluar. Dhe ata ofrojnë jetëgjatësi më të mirë të baterisë se sa telefonët e vitit 2017. Por përdoruesit dhe udhëtarët e shpeshtë e dinë se asnjë bateri kurrë nuk do të zgjasë mjaftueshëm. Çfare mendoni 🤔 Ja vlen per kete cmim pasi keni harxhuar me shume se 900€ per celularin 🤔

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.