Celulare Lajmet e fundit

Asus Zenfone 4 Pro: jeni gati te habiteni?

Publikojmë për herë të parë një foto të Asus ZenFone 4 Pro. Smartphoni do të prezantohet zyrtarisht gjatë IFA 2017 në Berlin. Fotoja zbulon të gjithë kapakun e pajisjes, duke konfirmuar prezencën e kamerës së dyfishtë me zoom 2x dhe LED flash.

asus zenfone 4 pro

Skeda teknike: Asus Zenfone 4 Pro

Gama ZenFone 4 do të debutojë me shumë gjasa në IFA 2017. Gjatë kësaj jave do prezantohen një seri celularësh të rinj. Në nivel teknik ne kemi një smartphone të bazuar në platformën Snapdragon 835, me 6GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme e cila duhet të zgjerohet më tej.

Një produkt që do të jepet gjithashtu me modem X16 LTE, i aftë për një lidhje LTE deri në 1 Gbps. Ky aspekt është e domosdoshme duke pasur parasysh se Asus ZenFone 4 Pro do të shpërndahet edhe direkt nga operatorët.

Kthehet butoni qëndror fizik që integron lexuesin e gjurmëve të gishtave. Trupi është prej alumini dhe kemi të bëjmë me një kamera të bukur të pasme me 2x zoom. Në këtë moment ne nuk kemi detaje, por duhet të jetë e njëjtë zgjidhja e miratuar më Zenfone Zoom S.

Asus ZenFone 4 Pro duhet të ketë kodin Z01GS dhe natyrisht do të jetë i bazuar në Android 7.1.1 me Asus customization. Nuk ka informacion mbi ekranin edhe pse ajo do të jetë një phablet rreth 5.7″ të teknologjisë Super AMOLED.

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.