apple-macos-high-sierra-software
Lajmet e fundit

Apple: versioni beta i macOS High Sierra del online

Apple pas një periudhe të veçantë të dedikuar për zhvilluesit, nxjerr edhe për përdoruesit e rregullt mundësinë që të provojnë  versionin e ri të macOS, 10.13 High Sierra. Publikimi i parë beta është lëshuar dje në darkë vonë, dhe ka numrin 17A291m. Kemi të bëjmë me një përmirësim të lehtë krahasuar me versionin beta-n e  dytë për zhvilluesit, që ka numër 17A291j.

[ms_alert icon=”fa-exclamation-triangle” background_color=”#f5f5f5″ text_color=”” border_width=”0″ border_radius=”0″ box_shadow=”no” dismissable=”no” class=”” id=””]Mos harroni të bëni backup përpara sesa të axhornoni! [/ms_alert]

Për të provuar software-n e ri mund të shkoni direkt tek faqja beta.apple.com dhe të ndiqni udhëzimet e thjeshta të paraqitura në faqe. Natyrisht, ky është një paralajmërim, software nuk është akoma i përfunduar. Mund të keni instabilitet dhe probleme të rënda, dhe që do ishte më mirë ta testoni atë në një pajisje të vjetër që nuk përdoret më për punë.

Provoni të gjitha detajet e reja të funksionimit. Softweri i rirrit shpejtësinë e Safari-t me më shumë se 80% dhe tani iOS muns të lexojë edhe file H265 (me HEVC).

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.