dual sim apple
Lajmet e fundit

Apple planifikon iPhone-t Dual SIM

Apple pati një Q3 të mirë në 2018 duke fituar 11.5 miliard dollarë . Ka patur thashetheme për një iPhone Dual SIM që do të lancohet këtë vit. Për Apple, një smartphone me dy karta SIM do të lëkundte mirë shifrën e shitjeve të saj, veçanërisht në tregjet në zhvillim të Azisë si India dhe Kina. Megjithatë, një raport i kohëve të fundit sugjeron se fansat e Apple në pritje të një iPhone Dual SIM, veçanërisht në Indi, mund të mos jenë në gjendje ta blejnë atë. Ky smartphone Dual-SIM ka të ngjarë të lancohet me një ekran LCD prej 6.1 inç, dhe mund të quhet iPhone 9. Variantet e tjera me siguri do të kenë një ekran 5.8 inç dhe 6.5 inç i cili do të jetë iPhone XI dhe iPhone XI Plus.

 Apple iPhone-s përbëjnë më pak se 5% të tregut të telefonave të mençur të Kinës.

dual sim apple

 Sipas njoftimeve, Apple dëshiron të shesë iPhone Dual SIM vetëm në Kinë. Arsyeja është se kompania kërkon të fitojë terren në tregun kinez. Aktualisht, lojtarët kryesorë në tregun kinez janë kompani si Huawei dhe Xiaomi. Apple iPhone-s përbëjnë më pak se 5% të tregut të telefonave të mençur të Kinës, kështu që kjo mund të jetë strategjia e Apple për fituar më shumë konsumatorë. Megjithatë, Kina nuk është e vetmja treg ku smartphone-t DUAL SIM janë të njohura. Gjithashtu India dhe shume shtete te tjera ne Azi preferojne telefonet me dy karta.

dual sim apple

 iPhone Dual-Sim i Apple ka shumë të jetë variant më pak i kushtueshëm në formacionin e iPhone 2018. Sidomos tani që kompania po planifikon të lançojë atë në një treg ku smartfone të rangut të mesëm mbizotërojnë. Me të gjitha gjasat, lajmet në lidhje me një telefon inteligjent të Kinës – Apple Dual-SIM mund të jenë të rreme.

 

Ju ftojme te na ndiqni per lajmet me te fundit rreth kesaj teme.

Klevis
Student ne degën inxhinieri Kompjuterike, gjithmonë i fiksuar pas lajmeve te fundit rreth botës së teknologjisë. Dëshira për të informuar shqiptarët rreth këtyre lajmeve më bëri që të jem pjesë e ose.al.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.