apple iPhone 8 Plus-iphone X-apple iphone 8-logo-iOS 10
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO 4K]Apple Park, video e re e marre me drone 4K

Apple Park është tashmë i pranishëm në hartat e aplikacioni Maps. Ai është i kompletuar me imazhe, funksionin Flyover dhe me shpjegime përshkruese të fushave kryesore. Mund të gëzojmë një pamje tre-dimensionale të kampusit. Disa detaje sugjerojnë se imazhet nuk janë më të fundit (p.sh. instalimi jo i plotë i paneleve diellore në çatinë kryesore).

Lexo edhe: macOS High Sierra del online

Apple Park: Teatri “Steve Jobs”

Ndër detajet në listë, është edhe “Steve Jobs Theater“. Kjo do të jetë  salla e së ardhmjes ku do të paraqiten produktet e reja. Kampusi i ri është hapur zyrtarisht, me ardhjen e punonjësve të parë brenda. 

Më poshtë mund të shikoni një video nga Youtube.  Pamjet në 4K janë të realizuara nga sipër me ndihmën e një drone.

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.