apple iPhone 8 Plus-iphone X-apple iphone 8-logo-iOS 10
Lajmet e fundit PC

Apple: iOS 10 rritet perqindja e shperndarjes ne treg

Rriten muaj pas muaji perqindjet e iOS 10. Ne raportin e leshuar nga Apple mund te veshtrojme nje rritje graduale. Mendojme se dy muajt e ardhshem do jene te fundit per sistemet e tjera poshte iOS 9 😅😅😅. Edhe shumica e aplikacioneve nuk punojne më me sistemet operative e vjetra.

Lexo edhe: Android Nougat rriten perqindjet e shperndarjes

87% e personave qe perdorin iPhone kan perditesuar celularin e tyre ne iOS 10. Vetem 10% perdorin akoma versionin e vjeter iOS 9.  Ndryshe nga Androidi, Apple perqendron te gjithe celularet tek vetem 2 ose 3 versione. Te dhenat e meposhtme i referohen muajit korrik.

iOs 10-shperndarja

 

Ju cilin version keni tek iPhone juaj?

©ose.al • Shtepia e teknologjise

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Apple: iOS 10 rritet perqindja e shperndarjes ne treg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.