Recensioni Huawei P10 Plus kater
Celulare Lajmet e fundit

Lajme të këqija për Huawei P9 😰😰

Lajme të këqija për të gjithë pronarët e Huawei P9. Kompania kineze ka njoftuar se nuk do të fillojë shpërndarjen e një përditësie për Android Oreo 8.0 për këtë pajisje. Për të qenë të saktë, Huawei ende nuk ka lëshuar një komunikim zyrtar, por emaili i marrë nga një përdorues tashmë shpëton çdo dyshim.

Huawei Support UK vërtet ka konfirmuar se Huawei P9 nuk do të marrë përditësimin në versionin 8.0 të sistemit operativ.

Një zgjedhje që me siguri nuk mund të kënaqë të gjithë ata që ishin duke pritur me padurim për këtë update. Megjithatë, Huawei ka qenë shumë i qartë: celulari nuk do të jetë në gjendje të “mbajë” përditësimin pa shkaktuar probleme si “bugs”, bllokime ose konsumimi i papritur i baterisë. Më shumë janë justifikime të besueshme, ato të kompanisë kineze, edhe pse ndoshta jo të mjaftueshme për të bindur pronarët e Huawei P9. Telefoni u lançua në treg me Android Marshmallow 6.0: disa kohë më vonë, shtëpia në Shenzhen kishte shpërndarë përditësimin në Android 7.0 Nougat.

LEXO EDHE: Lista e celulareve me Android Oreo QERSHOR 2018

Në këtë pikë shumë njerëz po pyesin nëse vendimi i njëjtë do të zbatohet edhe për dy telefonë të tjerë Huawei, P9 Lite dhe P9 Plus. Gjithashtu në këtë rast pritet shumë ardhja e Android Oreo edhe pse ka të ngjarë që do të ndodhë e njëjta me këto dy pajisje.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.