android O-versioni-i-ri
Lajmet e fundit

Android O – gati versioni 8.0

Android O ka marrë tashmë formën me prezantimin e disa javë më parë dhe detajet e para konkrete në lidhje me ndryshimet e ardhshme. Shumë pak është thënë në lidhje me numrin e lëshimit që do të ndjekë  version aktual 7.1.2 Nougat.

Në Google ekziston padyshim një heshtje e rreptë por testet e para të brendshme të kryera nga disa zhvillues konfirmojnë numrat që lidhen me Android O.

Në mënyrë të veçantë, disa nga XDA Developers kanë nxjerrë pjesë të kodit nga komponenti platform BuildVersion, i pranishëm në shumicën e APK. Këto janë dy përditësimet e fundit ku shfaqet referenca për Android 8.0 dhe nivelin API të ardhshëm 26.

Duke pasur parasysh se Android Nougat ka  nivelin API 25, është e besueshme se Google tashmë është duke punuar me një nivel më të lartë. Google ka lëshuar tashmë për zhvilluesit e saj një version beta të përditësimit të saj për Nexus 5x, Nexus 6P, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus Player. Pas përfundimit të testeve versioni i ri do jet gati për tu shkarkuar nga të gjithë eshe pse kusha ka Samsung Galaxy duhet të presin disa javë (ose edhe disa muaj për modelet e vjetra) para se ju mund të vënë dorën e tij në sistemin e ardhshëm operativ të Mountain View.

android O-versioni-i-ri-8

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.