android nougat-statistika-shperndarja (1)
Lajmet e fundit

Android Nougat: rriten perqindjet e shperndarjes ne treg

Rriten muaj pas muaji perqindjet e Android Nougat. Ne raportin mujor te leshuar nga Google mund te veshtrojme nje rritje graduale. Mendojme se dy muajt e ardhshem do jene te fundit per Gingerbread dhe IceCream Sandwich 😅😅😅.

Google ka dy data fikse për fillim të çdo muaji. I pari ka të bëjë me publikimin e OTA dhe përditësimet më të fundit mbi sigurinë. E dyta ka të bëjë me publikimin e të dhënave që lidhen me shpërndarjen e Android në muajin aktual.
Të dhënat tregojnë se si Android Nougat (duke përfshirë version 7.0 dhe 7.1) është ende në procesin e rritjes, edhe pse aktualisht mbulon pak më shumë se 10% të tregut.

Pjesa me e madhe e shperndarjes mbahet nga Android Marshmallow 6.0 qe mbulon me shume se 30% te treg-ut Android.

android nougat-statistika

 

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

107 thoughts on “Android Nougat: rriten perqindjet e shperndarjes ne treg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.