android oreo-android nougat 7.0
Lajmet e fundit PC

Android Nougat 7.0: rritet perqindja e shperndarjes ne treg (Nëntor 2017)

Rriten muaj pas muaji perqindjet e Android Nougat 7.0. Ne raportin e leshuar mund te veshtrojme nje rritje graduale. Mendojme se dy muajt e ardhshem do jene te fundit per sistemet e tjera poshte Jelly Bean 😅😅😅. Edhe shumica e aplikacioneve nuk punojne më me sistemet operative e vjetra. (Ka akoma celularë android me Gingerbread?)

Lexo edhe: iOS 10 rriten perqindjet e shperndarjes

Pjesa më e madhe e personave qe perdorin Android kan perditesuar celularin e tyre ne Android 6.0 Marshmallow. Vetem 7.2% perdorin akoma versionet e vjeter poshtë 4.3 Jelly Bean.  Te dhenat e meposhtme i referohen muajit Nëntor. Perhapja e Android Oreo 8.0 eshte akoma shume e vogel (rreth 0.3%).

Android-nentor-2017

Ju cilin version keni tek celulari juaj Android?

©ose.al • Shtepia e teknologjise

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

88 thoughts on “Android Nougat 7.0: rritet perqindja e shperndarjes ne treg (Nëntor 2017)

    1. Dashamir me sa na rezulton nuk kemi asnje problem ne komentin me foto 🙂 mbase eshte problem momental i dispozitivit tend i cili nuk karikon foton. Mund te jete ndonje veshtiresi e çastit, sepse nga ana jone ne kemi dhene te gjitha te drejtat per çdo lloj komenti dhe arrijme te komentojme me foto. Mund te na e dergosh ne inbox foton me te cilen do komentoje ? Per ta provuar nese ne mund ta karikojme tek komentet..

    1. Padyshim dhurata eshte gjithmone e kenaqshme dhe per me teper celulari eshte mjaft i sigurte dhe performancen e tij e ka te deshmuar dhe nga miq te tjere te forumit. Fjalen e kishim qe, ne rast se per shembull ne te ardhmen do te mendosh te investosh diçka tek nje smartphone apo dispozitiv elektronik, jemi ketu edhe per te diskutuar mundesite me te mira sidmos per kriterin çmim/kualitet. Tregu boteror ka shume me shume opsione se sa vetem Samsung dhe Apple bie fjala 😉

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.