alcatel 1s telekom albania shqiperi foto2
Lajmet e fundit

Alcatel 1S Telekom Albania – A ka kuptim ta bleni?

TCL Communication njoftoi disponueshmërinë në Europë të Alcatel 1S. Një smartphone i zbuluar në shkurt gjatë MWC 2019 në Barcelona. Pajisja është e disponueshme muaji Maj i këtij viti, me një çmim të sugjeruar me pakicë prej 99,90 € dhe me ngjyra metalike Zi dhe Metallic Blue. Flasim per kete celular, edhe pse nuk do deshironim, sepse tani eshte nje nga produktet e shitura nga Telekom Albania. Me kete artikull do mundojme te ju shpjegojme nese ka apo jo kuptim te blejme ne Shtator te vitit 2019 nje Alcatel 1S Telekom Albania.

Ky eshte nje produkti i nivelit të ulët dhe është i pajisur me një ekran IPS 5.5 “me rezolucion HD +, Spreadtrum SCS9863A SoC, 3 GB RAM, 32 GB memorie të brendshme të zgjerueshme përmes slot micro SD dhe një bateri 3060 mAh. Sektori multimedia i përbërë nga një kamerë e dyfishtë e pasme 13MP (e ndërthyrë në 16MP) + 2MP dhe një 5MP e vetme e përparme (e ndërthyrë në 8MP). Gjithsesi me poshte mund te lexoni skeden teknike te plote dhe opinionin tone mbi kete celulare dhe kete “oferte” te Telekom.

Skeda teknike e plote e Alcatel 1S

 • Ekran 5,5 “Full View HD + IPS 18: 9, xhami i lakuar 2.5D
 • SoC Spreadtrum SC9863A, okta-core
 • GPU: IMG8322
 • 3 GB memorie RAM
 • 32 GB hapësirë ​​e brendshme e zgjerueshme përmes Micro SD deri në 128 GB
 • Kamera e dyfishtë 13MP e pasme (e ndërthyrë në 16) + 2MP, LED flash, AI
 • Kamera e përparme 5MP (ndërthyrë në 8)
 • Bateri 3.060 mAh me karikim përmes portes Micro USB
 • Lexues i pasme i gjurmëve të gishtërinjve
 • Sistemi operativ Android Pie 9.0
 • Dimensionet: 147.8×70.7×8.6 mm
 • Pesha: 146 gram
 • Ngjyrat: E zezë metalike, blu metalike

Më shumë informacione në lidhje me smartphone janë në dispozicion në këtë lidhje.

Alcatel 1S Telekom Albania

Alcatel 1S është në dispozicion në Telekom Albania me cmimin 12280 leke. Tek websiti flitet edhe per sasi te limituar.

Rezultati yne
Sinqerisht na vjen per te qeshur, do jete fundi i magazines i ndonje partneri ne Europe dhe kan menduar ta sjellin ne Shqiperi, meqenese tregu shqiptar eshte nje nga me te varferit ne Europe.

Ne internet nga Amazon Itali cmimi eshte 85 euro, qe me kembimin e sotem eshe 10320 leke. Duke patur parasysh kete lloj shifre mund te blejme me mire nje celular Xiaomi qe nuk ka konkurrence per celulare me cmime te lira.

E vetmja gje interesante nga blerja e ketij celulari eshte fakti qe Telekoma Albania ju përfitoni FALAS :

 • 3GB internet për muajin e parë 
 • 3GB internet për çdo rimbushje mbi 800 lekë për 12 muaj.

Tek websiti i Telekoma Albania flitet edhe per garanci te perjetshme, por ju garantojme qe pas 1 viti ky celular do jete shume i ngadalte dhe nuk do jete me i perdorshem (pervec telefonata normalisht)… Me poshte dhe galeria me disa imazhe te celularit.

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.