Samsung Galaxy S8 Lite-cover
Celulare Lajmet e fundit

A jeni gati për Samsung Galaxy Lite S8

Galaxy S Light Luxury është emri i  linjës tjetër spektakolare të smartphoneve, tashmë i njohur si Samsung Galaxy Lite S8 dhe i identifikuar nga disa organe kineze certifikimi me numrin e modelit SM-G8750. Prezantimi po bëhet gjithmonë e më i afërt, duke pasur parasysh se kompania ka filluar të ftojë ekspertët në një konferencë shtypi që do të mbahet në ditën e sotme në Pekin. Ftesashprehimisht i referohet Galaxy S Light Luxury.

Samsung Galaxy Lite S8

Samsung Galaxy Lite S8 – detajet

Smartphoni është zbuluar në javët e fundit nga një seri e fotografive dhe renderings që lënë pak hapësirë ​​për dyshime në lidhje me karakteristikat teknike.

Bazuar në thashethemet e mëparshme, është e njohur se terminali është i pajisur me një ekran 5.8″ Infinity FHD +, propozon një dizajn të ngjashëm me atë të mëparshëm Galaxy S8.

Do jetë i pranishëm, për shembull, sensori për gjurmë gishtash afër objektivit të kameras dhe butoni i dedikuar Bixby.

Mungesa e sensorit për rrahjet e zemrës – që Galaxy S8 ishte vendosur ngjitur me lente kamera – është një shenjë e pajisjeve hardware rishikuar poshtë në krahasim me në krye varg mëparshëm.

Karakteristikat e dyshuar teknike, në fakt, të përcaktojë profilin e një smartphone jo shumë të fortë me SoC Snapdragon 660, 4GB RAM, 64GB memoria e magazinimit.

Kamera përfshin një modul kryesore 16 MP dhe një fotokamera për selfie 8 megapixel. Bateria është 3000 mAh, ndërsa sistemi operativ i instaluar është Android 8.0 Oreo. Nuk dihen ende detajet e çmimeve dhe data e disponueshmërisë për tregun kinez. Më e komplikuar marketingu në vendet e tjera europiane. Shpresojmë që ky celular të vijë edhe në Shqipëri.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.