Celulare Lajmet e fundit

5 Fotokamera ? Nokia 10 po teston mundesine…

Nder vite kompania Nokia ka prodhuar disa nga “camera-phone” me te mire te tregut. Duke filluar nga N95, 808 PureView dhe Lumia 1020. Sipas network-ut kinez Badu, mendohet se Nokia po mendon te hedhe ne treg ne te ardhem e afert nje smarpthone me 5 fotokamera. Per kete arsye egziston dhe nje skice teknike se si do te arrihej ky projekt.

5 Fotokamera Nokia 10:

5 fotokamera

Mendohet se behet fjale per projektin e smartphonit Nokia 10 i cili mund te prezantohet edhe ne eventin IFA 2018, ne Berlin. Nga i njejti burim informacioni thuhet se Nokia 10 do te kete nje proçesor SnapDragon 845 dhe 7 kamera te ndryshme, nder te cilat 5 kryesore dhe 2 selfie.

Do te ndjekin me shume informacione mbi Nokia 10….

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.