Lajmet e fundit

5 celularet me te mire poshte $100 😱😱

5 celularet me te mire. Nuk keni një buxhet të madh në dispozicionin tuaj? Mos u shqetësoni, këtu kemi 5 celularët kryesorë që mund ti merrni për më pak se 100 dollarë; le të kontrollojmë ato!

5 celularet me te mire poshte 100$:  Xiaomi Redmi 4A

 

Si në pjesën më të madhe të listës sonë nën 100$, ne do të fillojmë me një pajisje Xiaomi; pikerisht Xiaomi Redmi 4A. Ky celularësh kompakt me nje ekran 5″ mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425, 2GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme 😍😍😍

 

xiaomi-redmi-4a

Xiaomi Redmi 4A Pro gjithashtu vjen me një kamerë të pasme me rezolucion të lartë 13MP, një fotokamer për selfie 5MP dhe një bateri të madhe (për madhësinë) 3120mAh. Celulari është në dispozicion në një version global, kështu që do të thotë se mbështet 4G LTE në grupin 20 (ndër të tjera), mjaft vendimtar në Evropë. Në anën negative nuk ka skaner të gjurmëve të gishtave, kështu që do të detyroheni të përdorni një fjalëkalim ose një kod për të zhbllokuar telefonin tuaj.

Lexo ketu: Kategoria Xiaomi

 

5 celularet me te mire poshte 100$: AllCall Rio S

Tjetra në listë eshte AllCall Rio S, një pajisje që është aktualisht në preshitje, por duhet të japë performancë relativisht të mirë me një dizajn mjaft të këndshëm. AllCall Rio S me të vërtetë do të shfaqë një ekran të madh 5,5″ HD IPS të veshur në xhami 3D lakuar me dy kamera të pasme me rezolucion 8MP dhe 2MP. Fotokamera per selfie do të jetë prej 2MP.

Nën “kapuç” ne do të gjejmë një MediaTek MT6737 CPU bashkuar me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme, që mund të zgjerohet përmes microSD. Në anën e lidhjes kemi mbështetje për rrjetet 4G LTE, duke përfshirë grupin 20; bateria e integruar ka një kapacitet prej 3200mAh.

5 celularet me te mire poshte 100$:  Uhans Note 4

Pasi nuk mund ta rendisim Xiaomi Redmi Note 4 se ajo shitet për më shumë se 100 dollarë, ne do të shtojmë pajisjen që “paturpësisht” i afrohet më së afërmi – Uhans Note 4. Telefoni inteligjent i Uhans-it është – sipas kompanisë vetë – një klon i celularit më te mire te Xiaomi.

 

Uhans Note 4 vjen me një ekran HD me 5,5″ HD IPS, një MediaTek MT6737 me 1.3Ghz, 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme (mund te shtohet me SD). Në anën e pasme të telefonit kemi një fotokamera prej 13MP me flash LED, ndërkohë që në pjesën e përparme ka një kamera selfie 5MP. Së fundi, Note 4 paketon një bateri të madhe 4000mAh, drejton Android 7.0 Nougat dhe punon në shumicën e rrjeteve 4G LTE, ku grupi 20 është në mesin e tyre.

 

5 celularet me te mire poshte 100$: Xiaomi Redmi 4X

Nëse ju mund të përballoni të shpenzoni disa dollare shtesë (disa here del ne oferte poshte $100), Xiaomi Redmi 4X është ndoshta basti juaj më e mirë në këtë çmim. Telefoni inteligjent siguron performancë të shkëlqyeshme dhe jetëgjatësi të baterisë, në sajë të procesorit Qualcomm Snapdragon 435, 2GB ose 3GB RAM dhe 16GB ose 32GB memorie të brendshme.

 

xiaomi-redmi-4x

Redmi 4X sporton një ekran 5 inç IPS HD të veshur në xham të lakuar 2.5D, një kamerë pasme 13MP me hapje F / 2.0 dhe një selfie 5MP.

Përveç kësaj, smartphone gjithashtu paketon një bateri masive 4100mAh dhe në versionin e saj Global mbështet rrjetet 4G LTE përfshirë grupin 20.

5 celularet me te mire poshte 100$: Cubot Magic

Së fundi në listë kemi Cubot Magic. Celularët me të vërtetë kanë një dizajn plotësisht të lakuar në të gjitha skajet. Magic me një ekran 5 inç HD ka një shtresë qelqi 3D të lakuar dhe nën kapuçin ne gjejmë një procesor MediaTek MT6737. 3GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme (mund të zgjerohet përmes microSD).

 

cubot

Në departamentin e fotografive smartphone është e pajisur me një konfigurim të dyfishtë kamera të përbërë nga një fotokamera kryesore 13 MP me hapje F / 2.4 dhe një sensor sekondar 2MP. Kamera selfie ka një rezolucion prej 5MP.

Magic Cubot krenohet me një bateri kapaciteti 2600mAh, funksionon Android 7.0 Nougat dhe punon në rrjetet e lidhura me LTE, përfshirë grupin 20.  [/sociallocker]

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “5 celularet me te mire poshte $100 😱😱

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.