Sa GB RAM ju nevojiten foto 2019
Lajmet e fundit

[REZULTATET E VOTIMIT 2019] Ja sa GB RAM ju nevojiten!

Kohët e fundit, ka filluar tendenca të rritet në mënyrë eksponenciale GB RAM tek një celular. Nëse deri pak vite më parë 2/4GB RAM ishin të mjaftueshëm tani dalin celularë me 12 GB RAM.. Si mendoni, sa GB RAM ju nevojiten në mënyrë që të jeni të kënaqur? Si gjithmone u bazuam tek platforma e Google Forms per te realizuar sondazhin tone.

 

Sa GB RAM nevojiten – Alternativat

 • 2 GB RAM, nuk luaj asnjë lojë prandaj janë OK për mua!
 • 4 GB RAM, ky është minimumi që konsideroj
 • 6 GB RAM, është i mjaftueshëm për mua
 • 8 GB RAM, perfekte – nuk dua asgjë më shumë
 • 10 GB RAM, super – të gjitha lojrat i luaj në maksimum
 • 12 GB RAM, sa më shumë aq më mirë sepse jam i pangopur 🙂

Sa GB RAM ju nevojiten – Shqiperia Votoj

Kjo ishte pyetja per te gjithe fansat e faqes dhe me poshte rezultatet e sondazhit (nuk eshte vjedhur asnje vote gjate votimit)… Totali i personave qe votuan – 390…

sa gb ram ju nevojiten ne celular 2019

Siç mund ta shikoni rezultatet finale tregojne qarte se shqiptaret jane “te pangopur”, sa me shume RAM aq me mire..

 • 12 GB RAM ➡️ 28.2%
 • 6 GB RAM ➡️ 23.1%
 • 8 GB RAM & 10 GB RAM ➡️ 17.9%
 • 4 GB RAM ➡️ 10%
 • 2 GB RAM ➡️ 2.9%

Si mendoni a eshte ky nje rezultat i sakte? Presim komente tuaja!

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.