LG Q8-foto-spektakel-dyekrane-detaje
Celulare Lajmet e fundit

LG Q8: celulari me dy ekrane 😱 dhe dy kamera

Pas shpalljes vetëm dhjetë ditë më parë së LG Q6, prezantohet për tregun europian edhe LG Q8. Një smartphone shumë i ngjashëm me LG V20 të vitit të kaluar. Bateria nuk është më e lëvizshme, ekrani dhe pesha janë pak më të vogla, por kemi të bëjmë me një shasi alumini. LG Q8 ka kaluar dhe certifikimin IP67.

Lexo edhe LG Q6 dhe tre variantet spektakolare

Ky është një produkt perfekt për cilësitë multimediale dhe produktivitetin. Përveç ekranit me 5.2″ me rezolucion QuadHD IPS, kemi në fakt një ekran dytësor të vendosur në krye. Ekrani i dytë na lejon që gjithmonë të kemi në dispozicion, njoftime, menunë e shpejtë, kontakte, ngjarjet e kalendarit tonë etj, Të gjithë për një celular multitasking.

 

LG Q8-foto-spektakel-dyekrane

 

Në pjesën e pasme kemi një aparat të dyfishtë në të njëjtën konfigurimin që kemi gjetur vitin e kaluar në G5. Një sensor 16MP me 8MP hapje qendrore e f/1.8 dhe stabilizator optik. Një sensor të dytë me lente me kënd të gjerë, 135°, dhe aperture fokale e f/2.4. Ekziston edhe një kamera e përparme me një sensor 5 megapixel dhe kënd shikimin 120°.

Një vëmendje e veçantë është e lidhur edhe me sektorin audio, ku kemi gjetur një DAC 32-bit që lejon për një përvojë të përshtatur të dëgjuarit në cilësi spektakolare. Ka edhe dy mikrofona AOP për të qënë të sigurt se të shëndoshë është aq i mirë sa regjistrimi mund të dëgjohet në sajë të DAC.

Karakteristikat kryesore: LG Q8

 • Sistemi Operativ: Android 7.0 në pamjen LG UX 6.0
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 820 – 2.1 GHz
 • Memoria: 32GB (memoria SD maksimum: 2TB)
 • RAM: 4GB
 • Ekrani: 5.2″/ IPS
 • Rizolucioni: 2560 x 1440 pixels – 564 PPI
 • Kamera: 16MP dhe 8MP (135 °) / 8 MP kamera selfie (120 °)
 • Video: deri në 4K në 30 fps, 120 fps HD
 • GPS: A-GPS / GLONASS
 • Sensore: Nxitimi, xhiroskop, sensor afërsia, busull, barometër
 • Bateria: 3000 mAh
 • Pesha: 146 gram
 • Përmasat: 149 x 71.9 x 8 mm

Ky LG Q8 do të jetë në dispozicion nga fundi i korrikut ekskluzivisht në Amazon me një çmim prej 599 euro. Një çmim sigurisht i rëndësishë, por kemi të bëjmë me një pajisje që me siguri do të jetë i vlerësuar nga të gjithë. Shpresojmë që të arrij sa më shpejt në tregun tonë.

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

3 thoughts on “LG Q8: celulari me dy ekrane 😱 dhe dy kamera

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.