E shtunë, Shkurt 23, 2019
 1. Home
 2. Produktet
 3. Krahaso
 4. Samsung Galaxy Note 8 vs iPhone 8 Plus

Samsung Galaxy Note 8 vs iPhone 8 Plus

Samsung Galaxy Note 8 vs iPhone 8 Plus: kush fiton betejën? Nderkohe qe presim me padurim daljen ne treg te celularit te fundit nga Apple (iPhone X) krahasojme dy celularet me te mire te Apple dhe Samsung. Kush e fiton betejen? Kush eshte me i miri? iPhone 8 Plus apo Note 8?

Lexo edhe: iPhone 8: Lajmet dhe imazhet e fundit

Mos harroni të na ndiqni edhe në:
20

Rrjeti

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Rrjeti 4G
  LTE LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)
 • Rrjeti 3G
  HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
 • Rrjeti 2G
  GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM vetem) GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
 • Shpejtesia
  HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps
 • GPRS
 • Edge

Dalja ne treg

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Data
  15/09/2017 22/09/2017

Hardware

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Përmasat
  162.5 x 74.8 x 8.6 mm 158.4 x 78.1 x 7.5 mm
 • Pesha
  195 g 202g
 • SIM
  Vetem 1 SIM ose Hybrid Dual SIM Nano SIM
 • Fingerprint
 • Materiali
  Corning Gorilla Glass 5 Xham dhe Alumin
 • Rezistent nga uji / pluhuri
 • 3/3.5 mm jack
 • Sensore
  Skanimi i iridit te syrit, fingerprint, mates nxitimi, busull, afersie, kompas, barometer, rrahje zemre Shenje gishtash, mates nxitimi, xhiroskop, mates afersie, kompas, barometer
 • Dual Sim

Ekrani

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Rizolucion
  1440 x 2960 pixels 1080 x 1920 pixel, 16:9 ratio
 • Përmasat
  6.3" 5.5"
 • Tipi
  Super AMOLED LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors
 • Mbrojtja
  Corning Gorilla Glass 5 Xham Ion, oleophobic coating

Platforma

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Sistemi Operativ
  Android 7.1 iOS 11 deri në iOS 11.0.2
 • Çipset
  Exynos 8895 Octa - Europe
  Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 - USA & Kine
  Apple A11 Bionic
 • CPU
  Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - Europe
  Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & Kine
  Hexa-core (2x Monsoon + 4x Mistral)
 • RAM
  6GB RAM 3 GB

Memoria

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Memoria
  64/128/256 GB 64/256 GB
 • Memoria SD
 • Kapaciteti memories SD
  256 GB

Fotokamera

Bateria

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Bateria
  3300 mAh Li-Ion 2691 mAh
 • E levizshme
 • Kohezgjatja
  22 ore intensive
  74 ore normale
  32 orë përdorim normal
  18 orë përdorim intensiv
 • Rikarikim i shpejte
 • Tipi / Kohezgjatja
  Rikarikim prioritar i Samsungut Karikim i shpejt i baterise: 50% ne 30 min

Nderlidhja

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • WLAN
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
 • Bluetooth
  5.0, A2DP, EDR, LE 5.0, A2DP, LE
 • GPS
  Po, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO Po, me A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
 • NFC
  Po Po vetem Apple Pay
 • Radio
  Jo Jo
 • USB
  3.1, Type-C 1.0 2.0
 • Browser
  HTML5 HTML5 (Safari)
 • Java
  No Jo
 • Mesazhe
  SMS, MMS, Email, Push Mail, IM iMessage, SMS, MMS, Email, Push Email

Ngjyra

 • Samsung Galaxy Note 8iPhone 8 Plus
 • Ngjyra
  E Zeze, Ari, Gri, Blu Gold, Space Gray, Silver

Ju pëlqeu artikulli? Na ndiqni në social!