Xiaomi Redmi 5-foto
Krahasime

Zbulohen fitimet e kompanive Apple vs Samsung vs Xiaomi vs Huawei

Me poshte po ju sjellim tabelen e fitimeve te kompanive kryesore te prodhimit te Smartphone ne bote.

Nga kjo tabele shihet qarte se cila eshte surpriza kryesore.

Xiaomi ka nje rritje prej 83% ne krahasim me nje vit me pare. Me te vertete E pabesueshme performanca e kompanise Xiaomi.

Ndersa kompanite kryesore Samsung dhe Apple kane patur humbje te lehta, ashtu si edhe LG.

Me pare vume re se si edhe ne vitin 2018 pritet nje krize e kompanive Apple dhe Samsung per nga ana e shitjeve, e shkaktuar nga rritja eksponenciale e çmimeve te produkteve kryesore dhe aksesore.

Fitimet e kompanive:

fitimet e kompanive

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.