test shpejtesie
Krahasime Lajmet e fundit

TEST SHPEJTESIE, Galaxy S9 Exynos 9810 VS. Galaxy S9 SD 845

Tashme dihet qe seria e re Galaxy S9 e Samsung vihet ne jete nga dy procesore te ndryshem. Ne tregun Europian Galaxy S9 vihet ne pune nga procesori Exynos 9810 i prodhuar nga vete Samsung, ndersa ne tregun Amerikano verior dhe Kinez Galaxy S9 vihet ne pune nga procesori i ri i Qualcomm SnapDragon 845. Me poshte sjellim nje Test Shpejtesie te publikuar nga mister David Rahimi ne blogun e tij YouTube, i cili eshte nje nder me kompetentet per krahasimin e shpejtesise se celulareve.

Video Test Shpejtesie Galaxy S9 Exynos 9810 vs. Galaxy S9 SnapDragon 845:

Ne kete test vihet re qe “xhiro e pare”, pra hapja e te gjithe aplikacioneve fitohet nga versioni me SD 845 i cili shfrytezon shpejtesine e tij me te larte te perpunimit te te dhenave. Po ashtu edhe “xhiro e dyte” fitohet nga SD 845 qe mesa duket jo vetem ka nje perpunim me te shpejte te te dhenave por edhe nje shfrytezim RAM superior ndaj procesorit rival.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.