test kamera
Krahasime

TEST KAMERA ne mesnate Galaxy Note 8 VS. iPhone 8 Plus • ose.al

Dihet qe aktualisht dy nder smartphonet qe bejne fotografite me te bukura te momentit jane Galaxy Note 8 dhe iPhone 8 Plus.

Behet fjale per dy Flagship te kompanive Samsung dhe Apple ne “lufte” te vazhdueshme midis tyre. Teknologjite e fotokameres jane te ndryshme sepse prodhohen nga furnizues te ndryshem dhe bazohen ne koncepte te ndryshme. Normalisht te dy celularet kryejne super fotografi ne krahasim me rivalet e tjere, kjo gjithmone me fotokameren e tipit “Dual Camera“.

Gjithessesi deshira e perdoruesit final i cili do te investoje nje shume parash per te blere me te mirin ne treg persa i perket fotografive, eshte te dije se cili eshte ai qe ben fotot me te bukura. Pyetja eshte pak e veshtire per tu pergjigjur me pak rrjeshta, ndaj ne kete artikull po marrim parasysh vetem nje aspekt kryesor.

Behet fjale per kualitetin e fotografive ne kushte te veshtira drite. Pra gjate nates ose ne ambjente shume te erreta. Ne videon krahasuese ne fjale, autori ka perdorur Note 8 dhe iPhone 8+ gjate mesnates, ne kushte ndriçimi te ndryshme por gjithmone te uleta.

Video Test Kamera Galaxy Note 8 VS. iPhone 8 Plus:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=0wPH7oZtyjU” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

8 thoughts on “TEST KAMERA ne mesnate Galaxy Note 8 VS. iPhone 8 Plus • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.