Krahasime Lajmet e fundit

Shpejtesia e karikimit te Galaxy Note 10 është e pabesueshme

Flagshipet me te fundit te Samsung-ut më në fund ofrojnë shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të baterisë se kurrë, me Galaxy S10 5G duke arritur shpejtësinë 25W, dhe të gjitha telefonat Galaxy Note 10 që transportojnë me karikues 25W. Aparatët Note 10+, ndërkohë, mbështesin ngarkuesit 45W, por ju duhet t’i blini ato veçmas. Sidoqoftë, rezulton se nuk ju duhet domosdoshmërisht nje karikuese 45W, pasi që karikuesja qe vejn me kutine 25W është në gjendje të tejkalojë ngarkuesin 30W të OnePlus.

Në letër, çdokush pret që OnePlus 7 Pro të karikohet më shpejt se Note 10 Plus. Flagshipi i OnePlus ka një bateri më të vogël (4000mAh) sesa Note 10 Plus (4300mAh), dhe karikuesi që vjen me OnePlus 7 Pro mbështet shpejtësinë e karikimit 30W, ndërsa karikuesi që vjen me bateri me Note 10 Plus mbështet shpejtësinë e karikimit 25W. Sidoqoftë, një video e re e publikuar nga YouTuber Sukesh Banik tregon se kërkon ndjeshëm më pak kohë për të ngarkuar Note 10 Plus nga 0ne 100 se OnePlus 7 Pro.

ZYRTARE: NOTE 10 NE TIRANE!!! KLIKO KETU!!

Në provë, duhen një orë e pesë minuta për të mbushur plotësisht Note 10 Plus. Nderkohe nga ana tjeter OnePlus7 Plus karikohet per një orë e 25 minuta. Atëherë, pse Note 10 Plus ngarkohet më shpejt? E thënë thjesht, është për shkak se shpejtësia e karikimit të OnePlus 7 Pro bie nga 30W në 10W kur bateria e telefonit i afrohet kapacitetit të plotë, ndërsa shpejtësia e karikimit të Note 10 Plus ngadalësohet nga 25W në 15W kur bateria e tij i afrohet kapacitetit të plotë.

Samsung lancoi disa dite me pare dy versione të rinj te linjes Note – Galaxy Note 10 dhe Note 10 Plus.

Note 10 fillon me 949 dollarë dhe vjen në vetëm një konfigurim 8 GB RAM dhe 256 GB memorie. Note10 Plus fillon me 1,099 dollarë me 12 GB RAM / 256GB dhe ju mund të shpenzoni 100 dollarë më shumë për të marrë 512 GB hapësirë ruajtjeje.

Të dyja janë në dispozicion për porositje në 8 gusht dhe do të shiten në 23 gusht. Ne versionin e ketij viti te Note do te veme re mungesen e folesë për kufje ku Samsung thotë se ka përdorur hapësirën shtesë për më shumë bateri. Ekranet janë HDR10 + të mrekullueshëm OLED.

Note10 Plus ka një ekran 6.8 “me bateri 4,300mAh dhe Note më i vogël Note 10 ka ekran 6.3” me bateri 3.500mAh. Të dy përdorin të njëjtin procesor të fuqishëm, Snapdragon 855. S Pen tani mbështesin Bluetooth LE, accelerometer dhe gyroskopin për kontrollet e lëvizjes. Note 10 ka 3 konfigurim kamerash, kamerë me kënd të gjerë, kamerë kryesore dhe telefoto, plus sensorin e kamerës ToF që është i disponueshëm vetëm për Note 10+, dhe të dy kanë sensorin e gjurmëve të gishtave në ekran.

Klevis
Student ne degën inxhinieri Kompjuterike, gjithmonë i fiksuar pas lajmeve te fundit rreth botës së teknologjisë. Dëshira për të informuar shqiptarët rreth këtyre lajmeve më bëri që të jem pjesë e ose.al.